Domů Domácnost Magnetická nástěnka z pokovené fólie. Jak si ji vytvořit

Magnetická nástěnka z pokovené fólie. Jak si ji vytvořit

Magnetická nástěnka je užitečný doplněk kanceláře, pracovny, školní třídy, učebny, ale třeba i kuchyně nebo dětského pokoje. Dá se na ni malovat fixy nebo křídami, dobře na ní drží magnety a magnetky. Jak si vytvořit ze samolepicí pokovené fólie? Podívejte se.

K čemu se hodí magnetická nástěnka? V pracovně k ní můžete přicvaknout návody, grafy, postupy, přehledy zakázek, v kuchyni je dobrá na nacvaknutí receptur, nákupních seznamů, plánků. V obýváku i dětském pokoji přijde vhod k vystavení pohlednic od přátel, fotografií kamarádů, školních rozvrhů, malovaných obrázků.

Magnetickou nástěnku seženete v některých hobby marketech, prodejnách nábytku, kancelářských potřebách. Anebo si ji můžete jednoduše vytvořit. Co je k tomu potřeba?

  • bílá samolepicí magnetická nástěnka z pokovené fólie, vhodná i na psaní fixy,
  • hadřík na otření stěny,
  • výsuvný nebo krejčovský metr či delší pravítko, tužka.

Nejprve stěnu otřete od prachu. Pravítkem si od země naměřte, kde chcete mít na stěně magnetickou nástěnku umístěnou.

Sejměte z pokovené magnetické samolepicí fólie – nástěnky ochrannou fólii, přiložte ke stěně. Pokud je rovně, vyhlaďte fólii na stěně hadříkem nebo gumovým válečkem.

Pro pevné přilnutí nástěnky ke stěně je potřeba na chvíli pořádně přitlačit, aby se lepicí vrstva dobře aktivovala. Hotovo, nástěnka je připravená k používání. Co k ní přicvaknete?

Samolepicí magnetická nástěnka na nerovné stěny

Pokud doma nemáte úplně rovné stěny, doporučujeme použít bílou samolepicí magnetickou nástěnku s pěnovým lepidlem, které jemné nerovnosti stěny vyrovná. Postup přilepení na stěnu je stejný jako u běžné nástěnky. Také tato magnetická tabule je vhodná pro popisování fixy určenými na bílé tabule – whiteboardy.

Černá magnetická nástěnka pro malování křídami

Malujete raději křídami? K dispozici je rovněž speciální novinka – samolepicí magnetická nástěnka s černou vrstvou. Na ni se dá malovat školními i barevnými křídami. A také na ní magnetky i magnety dobře drží.

Na co se magnetická nástěnka hodí?

Využijete ji na například:

  • pro prezentaci malých suvenýrků z dovolené,
  • na vystavení fotografií, pohlednic od přátel a z cest,
  • coby organizér nákupních seznamů, rodinných vzkazů,
  • k přicvaknutí návodů, grafů, tabulek v pracovně, kanceláři,
  • pro vystavení novinek, akcí, letáků a plakátů v obchodě,
  • na hraní her na stěně, třeba pro magnetický tangram.

Vhodné magnety na magnetickou nástěnku

Na připnutí fotek, pohledů, listů papír k magnetické nástěnce z pokovené fólie jsou vhodné neodymové magnety, například magnetické tyčky, kostky. Použít můžete i kancelářské magnety a magnetky na ledničku.

Musíte si přečíst