Domů Krása a kosmetika Jaké mýty se objevují v kosmetice?

Jaké mýty se objevují v kosmetice?
Určitě jste toho také slyšeli mnoho o kosmetice, líčení, péči o tělo… a teď tápete, co z toho je skutečně pravda a co je jen pověra.

Možná i vám maminka říkávala, nebo dost možná ještě říká, že pokud si myjete často hlavu, tak si tím ubližujete. Že úplně stačí to, když si vaše vlasy umyjete jednou týdně. Vám se ale hříva mastí a představa, že se budete věnovat mytí jen jednou týdně, je holý nesmysl. Samozřejmě, že mýt hlavu si můžete tak často, jak sama budete potřebovat a neznamená to nic špatného. Vlasům tím jistě neublížíte. Důležité je to, jakou péči vaše vlasy potřebují a ne to, co se o tom říká.

Další mýtus, který není pravdivý je ten, že mladá pleť nepotřebuje používat krémy. Samozřejmě, že potřebuje, a to hlavně proto, že krém pleť chrání v každém věku. Většina krémů obsahuje ochranný faktor, který pokožku ochrání před nebezpečným UVB zářením. Navíc i mladá pleť potřebuje péči, může být problematická a k tomu jsou dobré krémy.

Nepravda je také fáma, že make-up zanáší póry. Možná jej nepoužíváte právě z toho důvodu, že si nechcete pleť ucpávat make-upem, ale to je nesmysl. Ten totiž naopak vaši pleť chrání, a pokud se večer řádně odlíčíte, tak nehrozí, že si jím jakkoliv ublížíte. Důležité je však používat make-upy, které jsou kvalitní.

Také jste už slyšela, že lakování nehtů jim neprospívá? Další nesmysl. Lak totiž nehty chrání a dokonce je i vyživí. Pokud jste slyšela, že po něm nehty zežloutnou, tak to už dávno není pravda. To se dělo dříve, kdy ještě nešlo v žádném případě o kvalitu. V dnešní době je to vše už jiné a není třeba se čehokoliv obávat.

Proto si s klidným svědomím můžete lakovat nehty jak je libo, používat make-up podle potřeby, dávat si na pleť krémy v každém věku a mýt si vlasy přesně tehdy, kdy je to potřeba. Kvalita výrobků vám zaručí, že opravdu nic nezkazíte.
Musíte si přečíst