Domů Krása a kosmetika Jak zachránit od slunce zničené vlasy?

Jak zachránit od slunce zničené vlasy?

Léto je nenávratně pryč, slunce ztrácí svou sílu a hřeje čím dál méně, avšak zatímco většině zůstanou na léto příjemné vzpomínky a spousty fotek v albu, někomu léto zanechalo paseku na hlavě. Ačkoliv je totiž slunce v určitém množství zdravé, nadměrné slunění bez ochrany může vlasy vysušit, polámat a zničit.

První pomoc pro zničené vlasy

Vysušené a poškozené vlasy jsou špatnou vizitkou každé ženy. Dát je do pořádku ale stojí úsilí a práci. Jestliže vás trápí roztřepené a ulámané konečky, nezbyde vám nic jiného než navštívit kadeřnictví a nechat vlasy zkrátit. Sama kadeřnice vám nejlépe poradí, v jakém stavu vlasy jsou, a kolik bude potřeba ostříhat. Ostříhání dá také vlasům tvar a celkově je provzdušní.

Samotný sestřih však nestačí – je potřeba zabránit tomu, aby se vlasy dále třepily (což budou, pokud jsou suché). Pamatujte také, že vlas se musí vyživovat nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř. Proto se zaměřte na hydrataci a dostatečný přísun vitamínů, minerálů a prospěšných látek. Klíčový je dostatečný pitný režim a změněný jídelníček. K obnově vlasů přispěje také kvalitní vlasová kosmetika. Dále se vyhýbejte fénování, kulmování či žehlení vlasů. Fén totiž vlasy extrémně vysušuje a žehlička i kulma upaluje. Pro vysušené vlasy lze také absolvovat procedury, které jim navrátí ztracený lesk a zacelí poškození. Jednou z nich je i aplikace brazilského keratinu. Tento nechemický přípravek je doslova zázrak a revolucí v regeneraci vlasů. Poškozené vlasy totiž dokáže zacelit a sjednotit, navíc vlas celý obalí, a tak chrání před dalším poškozením. To je výhoda i při nadcházející zimě – chlad a mráz mají totiž na vlasy podobný účinek jako slunce. Vysušují a lámou.

Hlavně nebarvit!

To nejhorší, co byste poničeným vlasům mohli udělat, je zatížit je chemickou barvou. Ta totiž působí tak, že naruší strukturu vlasů, aby barva mohla proniknout do celého vlasu. A narušení struktury je to poslední, co v této situaci potřebujete. Vlas by se totiž nemusel vzpamatovat, a vy byste pak s hrůzou zjistila, že vlasy se extrémně ulámaly nebo začaly nápadně připomínat chemlon. A takový stav se dá potom řešit již jedině nůžkami.

S barvením proto počkejte, až se vlasy zcela vzpamatují. Pokud to z nějakého důvodu není možné, zvolte alespoň přírodní alternativu. A tou je henna. Ta vlas obarví tak, že jej obalí a vytvoří na něm vrstvu pigmentu. Nejenom, že tedy změní barvu vlasů, ale také slouží jako ochrana před dodatečným poškozením. Velkou výhodou je, že působí naprosto přirozeně, nehrozí tedy, že po obarvení budou vaše vlasy připomínat „helmu“. Výborně si také poradí se šedinami. Mnoho kosmetických salónů už přírodní barvení vlasů zahrnula do svých úkonů, vyzkoušejte je tedy ošetřit hennou a užívat si jejich lesku, barvy i zdraví.

Musíte si přečíst