Klíče v kombinaci se zámkem jsou možností, jak zabezpečit naše obydlí. Problém ale může nastat, pokud klíč ztratíme. V takovém případě je vhodné zámek vyměnit. A to i v případě, kdy daný klíč najdeme, nebo nám jej někdo vrátí. Proč? Stačí vědět, jak se dělají kopie klíčů.

Na počkání, za pár minut

Stačí přinést klíč a za pár minut odcházet s duplikátem. Tolik času potřebuje zloděj k tomu, aby si nechal vyrobit duplikát. Služby, kde je vyroben klíč na speciální frézce, jsou určené těm, kteří potřebují klíč navíc. Je to však služba i snadno zneužitelná. Právě, pokud zloděj klíč najde. Nechá si vyrobit jiný, vám odevzdá původní a poté přijde do vašeho domova.

Pomocí 3D tiskárny

Žijeme v době, kdy jsou 3D tiskárny stále dostupnější. V kombinaci s mobilní aplikací lze i takto vyrobit kopii klíče. Ten se nasnímá mobilním telefonem, vytvoří se 3D model, a ten se následně přenese do tiskárny. A takto je vytvořena kopie klíče. Jednoduché a rychlé a v USA dokonce nabízené jako běžná služba pro vytvoření duplikátu.

Amatérské, nebo zastaralé metody

Podívejme se ještě na 2 další metody. První je spojena s otiskem klíče do speciální hmoty, a následné vytvoření formy pro jeho výrobu. To je ale celkem náročné. Další metodou, která je zase méně spolehlivá, je doslova obkreslení klíče a následně jeho ruční výroba ze stejně tlustého plechu. U moderních zámků ale nejde o nijak ideální a funkční metody. Proto doporučujeme si lépe zabezpečit svůj domov.