Domů Volný čas Darujte pod stromeček zážitek!

Darujte pod stromeček zážitek!
Lámete si rok co rok hlavu se seznamem dárků pro všechny blízké a nakonec stejně skončíte u poukázky do oblíbeného obchodu, laciné kosmetické kazety nebo knížky? Možná je načase pořídit netradiční, avšak moderní překvapení, které rozhodně zaujme. Obdarujte své milované zážitkem!

V čem je zážitek jiný než klasický dárek?

Převážně z psychologického hlediska. Kosmetiku vypotřebujete, knížku přečtete a odložíte do knihovny, láhev whisky vypijete s přáteli. Vzpomínky na chvíle strávené na netradičním místě nebo při neobvyklé činnosti Vám z hlavy ale jen tak nezmizí. Nemluvě o pocitech radosti a štěstí, které si budete vybavovat ještě měsíce poté.

Máme zažito, že dárek rovná se krabice s ozdobnou mašlí a jmenovkou, ve které se skrývá hmotná věc. Tu však můžeme porovnávat s jinou, a tím si na ni zvykneme a ona nám zevšední. Při darování zážitku jde však o aspekt sociální.

Jak zážitek vybrat?

V první řadě musíte obdarovaného dobře znát a vědět, čím byste ho potěšili. Mamince, která není sportovně založená, nedáte přece poukaz na vysokohorskou túru v Alpách, stejně tak kamarádku, která se kuchyni vyhýbá obloukem, nepřihlásíte na kurz cukrařiny.

Pokud někomu darujete zážitek pro dva – například masáž, let balonem nebo kurz tance, dáváte mu tím najevo, že Vám na něm opravdu záleží, je pro Vás důležité trávit s ním svůj volný čas a prožívat spolu neopakovatelné chvíle a nové výzvy.

Oprostěte se tedy od zbytečného strachu ze selhání v rámci výběru, popřemýšlejte, proberte nabídku katalogů dostupných zážitkových agentur a zcela jistě Vás zaujme něco, co druhého nadchne a na co bude ještě dlouho vzpomínat.

TOP zážitky pro děti

Malá neposedná horolezčata nadchnete a zároveň zabavíte například kurzem na umělé lezecké stěně. V hodinové sazbě za zhruba 350,-Kč je započítán dohled odborného instruktora i zapůjčení vybavení. Sourozenci nebo nerozluční kamarádi mohou dostat poukaz do lanového centra, kde zdolávají překážky společně, a tím utužují vzájemnou důvěru a přátelství. Tento dobrodružný zážitek pořídíte do pětistovky.

Pokud jsou Vaše děti nadšenci adrenalinu a Vy máte nervy z oceli, darujte jim zážitek v podobě zorbingu! Že nevíte, o co se jedná? Jde o průhlednou kouli, kutálející se ze svahu. Samozřejmě je každý před samotnou akcí důkladně proškolen a při samotné akci řádně připevněn pomocí popruhů, není se tedy čeho bát. Tato legrácka přijde Vaši peněženku zhruba na tisícovku.

TOP zážitky pro ženy

Máte kolem sebe sportovní nadšenkyni a milovnici vzrušení, která ještě nevyzkoušela bungee jumping? Co takhle jí darovat jako celoživotní zážitek právě skok do neznáma? Základní seskok pořídíte asi za 1300,-Kč, skok oživený houpáním s narůstající rychlostí Vás bude stát ještě o pětistovku navíc.

Je Vaše partnerka zaneprázdněná, ale přesto sní o dokonale naklizené domácnosti? Zaplaťte ji služby hospodyně, a to rovnou na měsíc! Za pět hodin profesionálního úklidu týdně zaplatíte dohromady sice zhruba přes pět tisíc korun, ale naleštěná domácnost bez námahy Vaší ženu jistě potěší.

TOP zážitky pro muže

Každý muž je tak trochu stále malý kluk a jen nerad to přiznává. Splňte mu jeho dětský sen a nechte ho prožít si dvě hodiny například jako popelář. Za zážitek na zadní plošince popelářského vozu zaplatíte necelé čtyři tisíce, ale Váš drahý na něj bude vzpomínat ještě celá léta.

Pokud je Váš partner vodním živlem, jistě uvítá poukaz na čtyřhodinový sjezd divoké vody. Ten probíhá třeba v jižních Čechách na gumovém raftu a zaplatíte za něj 2790,-Kč.

TOP zážitky (nejen) pro prarodiče

Senioři mají tendence se odbývat se slovy, že již nic nepotřebují a vděčně přijmou chlupaté papuče. Darujte jim proto nevšední proceduru – babičce čokoládovou masáž a dědečkovi pivní koupel. Za zážitek zaplatíte od 790,-Kč a obdarovaní budou v sedmém nebi!

Pokud jsou Vaši blízcí stále aktivní a společenští, co takhle jim věnovat poukaz na taneční pro dospělé? Vybrat si můžete z nepřeberného množství, přičemž deset dvouhodinových lekcí pro dva pořídíte již za necelé čtyři tisíce.
Musíte si přečíst