O tom, že ženská cyklistická emancipace již proběhla, se nemá cenu přít. Ženy na kole jsou dnes neodmyslitelnou součástí většiny cyklistických tras, a to především v jarních a letních měsících. Pánové tuto skutečnost velmi rádi ocenili. Jízda je pro ně tím pádem daleko poutavější. Některé ženy vyrážejí na kolo s partnerem či celou rodinou. Jiné se domluví s kamarádkami. Dámské pojetí cyklistiky je často kombinací sportovního výkonu a kulturního zážitku.

Že se po jízdě na kole člověk cítí dobře a že udělá touto činností dobře také svému tělu, není žádný nový objev. V tom se ženská část cyklistické obce od té mužské nijak neliší. Jistý rozdíl však lze vypozorovat v trávení odpočinkového času během jízdy. Zatímco pánové se rádi usadí na nějakou příjemnou zahrádku a občerství se libovolným nápojem. Dámy spíše uvítají prohlídku dostupných památek. Samozřejmě dá se stihnout obojí.

Cyklistické oblečení pro dámy

Ženám to na kole vskutku sluší a tomuto faktu ještě přidává na síle velmi estetické dámské cyklistické oblečení. Výrobci samozřejmě zachytili trend ženské cyklistiky a v současné době je na trhu dámský cyklistický sortiment zastoupen ve velkém. Ať už se jedná o dresy, dámské cyklistické kalhoty nebo dámské cyklistické rukavice. Ženský dres má svá specifika. Oproti tomu mužskému se liší barvou, designem a také střihem. U kalhot si ženy často žádají kratší nohavice. Důvodem je opálení nohou. Dámská kalkulace totiž zahrnuje nošení sukní, a proto si ženy dávají pozor, aby nebyly „ pruhované“.

Velmi oblíbené jsou mezi cyklistkami dámské dresy Specialized. Tato značka je respektovanou stálicí v oblasti cyklistického oblečení. Dámský cyklodres Specialized se vyznačuje vzdušným a rychleschnoucím materiálem, antibakteriální složkou a rovněž vysokou mírou elasticity, která zaručuje maximální možnou přilnavost k tělu. Kromě letního ježdění se dá výborně využít také jako podkladová vrstva zimního cyklistického oblečení. Žena by se na kole měla cítit hlavně pohodlně, a proto je kvalitní oblečení nezbytné.

Další cyklistické oblečení nejen pro ženy naleznete na www.proficyklodresy.cz.