Domů Sex a vztahy Kamarád a bývalý přítel v jednom

Kamarád a bývalý přítel v jednom
V životě nás čeká mnoho setkání a mnoho vztahů. Některé jsou navždy a jiné jen na chvíli a všechny mají jinou podobu. Ženy se denně setkávají s muži a vznikají z nich přátelé či partneři, ale mohou být nejprve partneři a potom i kamarádi?

Nejprve přítel a poté kamarád

Je mnoho vztahů, kdy je to krásné, ale pak se něco stane a partnerský vztah se rozpadne. Pak mohou nastat jen dvě situace. První z nich je nepříjemná, protože se tito dva lidé od sebe odloučí úplně na vždy a nechtějí mít spolu nic společného a tou druhou situací může být domluva na tom, že bývalý partner může být kamarád, což je mnohdy obtížné a mnoha situacích rozhoduje to, jaký jste měli vztah a z jakého důvodu jste se rozešli. Aspektů je několik a obě dvě situace jsou z počátku poměrně složité, ale po čase si na to každý zvykne.

Stále je v tom více

V případě, že chcete ze svého bývalého partnera mít kamaráda, tak si musíte oba dva ujasnit váš vztah a možná si dát i jistá pravidla. Když jsou dva lidé spolu delší dobu, tak ze dne na den nemohou zahodit všechny zážitky, co společně prožili. Vždy je v tom vztahu něco navíc, něco co jiní kamarádi nemohou mít a to je ta společná minulost, která vás může poutat nějakým citem k tomu druhému. A velice často se stane, že bývalí partneři se stanou kamarády, ale poté se zase dají dohromady.

My dva k sobě nepatříme

Vzhledem k tomu, že mezi těmito lidmi může zůstat pouto a že se k sobě dokážou i vrátit je jasné, že vztah nebyl řádně ukončen a rozhodně jste si to nevysvětlili, což bývá největším problémem. V případě, že chcete být opravdu kamarádi, i když jste předtím měli mezi sebou nějaký vztah, tak je opravdu potřeba si všechno ujasnit, protože když budete přáteli a pak se dáte zase dohromady, tak si vzájemně ubližujete, což je rozhodně škoda.

Důvod k žárlivosti

Problém může nastat, když si najdete nového partnera a s tím bývalým partnerem jste kamarádi. V případě, že se váš nový partner či partnerka dozví, že onen kamarád býval kdysi více, než jen kamarádem, tak to asi nebude moci pochopit. A nebude divu, když nový partner bude na tohoto kamaráda žárlit, což ve většině případů stává a pak dochází k zbytečným konfliktům.

Zdravý vztah

V případě, že nechcete vytvářet žádné zbytečné konflikty a zbytečně trápit sebe a své nejbližší, tak byste měli s bývalým partnerem vytvořit zdravý vztah, což znamená, že byste neměli být nejlepšími kamarády. Taková zlatá střední cesta, v případě, že chcete zůstat v kontaktu je, že si čas od času napíšete, ale nebudete výslovně nejlepšími přáteli, protože tak to usnadníte nejen sobě, ale i bývalému partnerovi a novému partnerovi.

Vztahy jsou nejsložitější věc v životě a není divu, že se člověk kvůli nim hodně potrápí. Stačí jen pár správných rozhodnutí a nemusíte se tolik trápit.
Musíte si přečíst