Domů Volný čas Tajemství keltského horoskopu – 2. část

Tajemství keltského horoskopu – 2. část
Další část o horoskopech dle stromů prozradí o dalších několika skupinách osob:

Buk

(21.12.)

Lidé, kteří se narodí ve znamení Buku, jsou povětšinou velmi ambiciózní, je pro mě však velkým problémem svoje očekávání splnit. Okolím jsou považování za lehkomyslné, ale to možná jen proto, že se soustředí zejména na své vlastní cíle a potřeby. Jsou cílevědomí, pracovití, houževnatí a disciplinovaní, a dokážou toho efektivně využít.

Často však pro dosažení svých vytýčených cílů neváhají obětovat i osobní či partnerský život. To z nich často dělá rozené workoholiky. Na druhou stranu potřebují ke svému životu i stabilitu a rodinné zázemí ve formě velmi trpělivého a tolerantního protějšku. Nemají mnoho přátel, protože své práci věnují většinu svého času a energie.

Osoby ve znamení Buku se i přes vysoké pracovní nasazení zpravidla těší dobrému zdraví. Nemoci je zasáhnout spíše až ve stáří, kdy je mohou potrápit nemoci srdce. Ty však souvisí právě s vysokým celoživotním pracovním zápalem. Práce je pro Buky na prvním místě a obětují jí téměř všechno. Zvolnit si dovolí jen tehdy, zaregistrují-li varovný signál v podobě ohroženého zdraví nebo partnerského vztahu.

Bříza

(21.6.)

Lidé ve znamení Břízy jsou jemní, citliví a nenároční. Ve svém životě se řídí především srdcem a instinktem, díky čemuž jsou poněkud zranitelní. Potřebují proto vedle sebe silnějšího partnera, o kterého se mohou opřít a který jim dopomůže k nabytí ztraceného sebevědomí.

Břízy jsou svým okolím vyhledávány pro svou empatii, citlivost a oduševnělost. Jsou oblíbenými důvěrníky s příjemným vystupováním a morálkou. Neradi vedou spory a konflikty, raději se uzavřou do sebe, což je dělá ještě zranitelnější. Tito lidé jsou ideálními partnery pro plnohodnotný rodinný život.

Jsou věrní, stabilní a svému partnerovi snesou modré z nebe. Jsou velice klidní a není v jejich zájmu se stresovat, což jim dopomáhá k poměrně kvalitnímu zdravotnímu stavu po celý život. Jsou skromní, neprůbojní až stydliví, proto se nehodí na vedoucí pracovní pozice. Na druhou stranu jsou nenároční a spokojení v každé práci, která je bez stresu a ve které vládnou dobré kolegiální vztahy, kdy jsou vždy ochotni pomoci druhým.

Jabloň

(22.12. – 1.1., 22.6. – 2.7.)

Lidé ve znamení Jabloně jsou dobrodružné a kreativní povahy, ale tak trochu snílci. Jejich bohémské a vysněné představy o životě se mnohdy neslučují se všední realitou. Svým okolím jsou považováni za nepraktické a nepoučitelné, ale v zásadě prahnou po vědění a hloubání pro příčinách problému. Někdy to vypadá, že překážky přímo vyhledávají a dávají si za cíl překonat ty nejtěžší, aby mohla být ukojena jejich touha po vzrušení. Život s člověkem narozeným ve znamení Jabloně je poněkud náročný.

Pluje si na obláčku svých vysněných představ a je jaksi odtržený od problémů běžných dní, které jdou mimo něj. Svým okolím jsou proto vnímáni jako podivíni, to jim však neubírá na počtu přátel. To, že jsou svým způsobem vyčleněni ze společnosti, jim může způsobit nemoci psychického rázu, a proto kolem sebe potřebují zejména osoby tolerantní a ohleduplné. Práce vyžadující dodržování určitých pravidel a disciplíny není nic pro ně, stejně jako stabilní pracovní doba. Jsou prostě bohémové se vším všudy, potřebují volnost a duševní rozlet.

Jedle

(2.1. – 11.1., 3.7. – 13.7)

Osoby narozené ve znamení Jedle jsou neobyčejně půvabné a elegantní, zároveň však také nedůvěřivé, nesebevědomé, zdrženlivé a uzavřené, což jim komplikuje život. Trpí pocitem méněcennosti a osamělosti, protože jen těžko navazují vztahy. Na své okolí mohou působit nudně a nezajímavě, ale to jen do té doby, než je člověk pozná trochu víc do hloubky, což může být náročné.

Teprve potom dokáží poodhalit skryté stránky své zajímavé osobnosti. Jsou pečliví, ambiciózní, často věčně nespokojení, vytrvalí a za svým snem si jdou pevně, ať už by k tomu měli vynaložit jakékoliv úsilí. Nikdy však nejdou „přes mrtvoly“ ani nezneužívají nikoho a ničeho ke splnění svých cílů. Jejich povaha je víceméně komplikovaná, což jim nenahrává do karet co se partnerství týče. Ale pokud se jednou zamilují, jsou schopni se s protějškem domluvit na kompromisu a slevit ze svých přehnaných nároků, je jejich vztah silný a pevný.

Zdrženlivost a odtažitost jim ale povětšinou seznamování spíše komplikuje. Jedle jsou nesmírně obětavé a nápomocné, ale samy se nejraději spoléhají samy na sebe. Díky své nestálé a melancholické povaze jsou často vystaveny stresu, který jim ničí zdraví.

Jilm

(12.1. – 22.1., 14.7. – 24.7.)

Lidé narození na znamení Jilmu jsou vyrovnaní, rozvážní, nejednají ukvapeně, vyzařuje z nich pohoda a klid. Jsou skvělými organizátory se smyslem pro detail, dokáží předvídat změnu situace a rychle se adaptovat v novém prostředí či problému. Pro své okolí je jejich charismatické a sebevědomé vystupování učiněným magnetem, na což si tito lidé zvykli a pokud se jim nedostává potřebné pozornosti, dávají to svému okolí najevo nepříjemným až arogantním chováním. Nepřátelsky se mohou chovat i k těm, které ještě donedávna považovali za své blízké.

Jsou velmi přitažliví, ale při výběru svého protějšku také velice nároční. Vyžadují vyjadřování neustálé pozornosti a pokud se jim nedostává toho, co chtějí, dávají to viditelně najevo. Lidé narození ve znamení Jilmu by měli více chránit své zdraví. Jsou totiž náchylní k onemocnění vnitřních orgánů, přičemž ve většině případů mají tyto choroby bolestivý a těžký průběh. Jejich dominantní povaha jim může působit problémy i na pracovišti.

Jako vedoucí pracovníci mohou být sice schopní a úspěšní, ale ne tolik oblíbení. Rádi totiž vnucují druhým svoje názory bez možnosti kompromisu nebo návrhu jiného řešení. Po svých podřízených požadují vykonávání svěřených úkolů přesně podle svých vysněných představ a v řádném termínu, v čemž jsou nekompromisní.
Musíte si přečíst