Domů Hubnutí Pohyb a cvičení Cviky na hubnutí

Cviky na hubnutí
Bohužel náš tělesný tuk si s námi dělá, co chce a rozhodně nás neposlouchá. Ukládá se, kam chce a taktéž se ztrácí jako první z těch míst, které chce opustit první. To, kde se tuk uloží, je různé. Může to být dané geneticky a je také důležité to, jestli jde o muže, či ženu. U každého je to jinak. Je velmi těžké cílit ztrátu tuku na jednu partii, a proto je třeba tyto problematické partie začít cvičit.

Jak se tuku zbavit?

V první řadě se přestaňte vážit, protože váha vám neukáže to, kolik tuku v těle máte, ale kolik váží vaše tělo jako celek, to znamená i kosti a svaly. To nás ale až tak zajímat nemusí.

Pokud začneme cvičit cviky na břicho, jen tak nás to tuku nezbaví. Jediné co se stane je to, že se zpevní svaly pod tukem. Konkrétně není třeba cvičit cviky na břicho, protože to zapojujeme při každém jiném cviku. Nejlepší cvik na hubnutí je sprint.

Mnohem důležitější je však strava, než samotné cvičení. Strava poměrem ke cvičení je 70% : 30%. Pokud tedy chcete začít hubnout, tak je třeba změnit stravovací návyky. Za cíl si dejte to, že postupně zhubnete pomaleji, ale trvale. Rychlé hubnutí není správné a tělu tím dáte pořádně zabrat. Tomu se tedy vyhněte a raději hubněte skutečně pomaleji.

Víc než na samotné cvičení, se zaměřte na správnou stravu

Ta je velice důležitá. Přestaňte se vážit a začněte se spíše měřit. Tam budete chytřejší, protože u měření budete přesně vědět, v jakých místech jste o tuk přišli. Výsledky samozřejmě neuvidíte ihned, ale postupně. Stejně tak, jako tuk nabíráte postupně, budete jej postupně ztrácet. Navíc nabírání je jednodušší, než shazování, tento proces bude skutečně pomalý.

Se cvičením začněte postupně, jinak si tělo totálně odrovnáte a další cvičení bude možné až za několik dalších dní. Možná vám to ten den nepřijde, ale ráno jistě změníte názor.
Musíte si přečíst