Zhubněte golfem

Běhání vás nebaví, do posilovny vlezete jen jedou za rok po novoročním předsevzetí a kolo je pro vás mučící nástroj? Nejnovějším hitem všech, co chtějí zhubnout, se poslední dobou stává golf. Pojďte ho zkusit i vy.

Spalujte kalorie zábavně

Golf, jako i spoustu jiných sportů, má výhodu v tom, že jste na čerstvém vzduchu, v příjemném prostředí a nemusíte se potit s hromadou lidí zavřených v jedné místnosti. Golf se v poslední době stal skutečným sportovním hitem. Budují se nová hřiště a golfu se věnuje kdekdo, bez ohledu na věk, postavení, nebo zdravotní dispozice. Obrovskou výhodou tohoto sportu je totiž skutečnost, že nepřetěžuje klouby. Přitom při něm ale účinně posílíte svaly celého těla, spálíte kalorie a navíc ještě příjemně relaxujete.

Jak začít?

Pro začátek si určitě najměte trenéra, nebo pokud máte v okolí kamaráda, který se golfu věnuje, požádejte jeho. Musíte se podrobně seznámit s pravidly, naučit se různé údery holí a jiné důležité věci. Nedílnou součástí je i golfové vybavení. Na trhu existuje nespočet různých variant golfového oblečení, které je nejenom pohodlné, ale i v široké škále barev a střihů. To vše proto, abyste se u golfu cítili skvěle i trendy. Při výběru golfových bot dbejte, aby vám opravdu dokonale seděly. Asi nejdůležitější částí vybavení jsou golfové hole a míčky. V každém lepším obchodě vám jistě poradí, jak si máte správně vybrat a na co se při výběru soustředit.

Pozor na zdraví

Ačkoli vám možná připadá golf jako zcela neškodný sport, dochází při něm ke zraněním stejně často jako v případě jakýchkoli jiných sportů. Jako před každým cvičením je nutné se důkladně zahřát a protáhnout svaly, rozcvičit zápěstí, lokty, ramena a pánev. Začínat byste měli pozvolna a plynule zvyšovat zátěž. Nepodceňujte ani správnou techniku a poslouchejte pečlivě svého instruktora, abyste předešli zbytečným zraněním. Klíčová je v případě prevence zranění právě již zmíněná kvalitní golfová obuv a také vhodně zvolené golfové vybavení.

Předchozí článekJak narovnat vlasy
Další článekJakou kosmetiku používat

Musíte si přečíst