Domů Hubnutí Pohyb a cvičení Cviky na bříško! Buďte štíhlí a krásní!

Cviky na bříško! Buďte štíhlí a krásní!
Některé aktivity a cviky nám mohou velmi pomoci k tomu, aby byl náš pas pevný, útlý a neodolatelný. Přitom nemusíte dří nějak nadměrně, stačí, když se jim budete věnovat několik minut denně. Zkuste je!

Psaní

Jde o cvik, který je v hodinách tělesné výchovy běžný. Často se provádí, jelikož je pro děti velice zábavný, málokdo však také ví, že je opět jeden z nejúčinnějších, protože díky pohybům do různých stran zapojujete všechny svaly. Lehněte si na záda, můžete zůstat ležet na zemi a ruce podél těla nebo v týl. Další způsob je také opřít se o předloktí nebo o dlaně pro lepší stabilitu. Začněte psát své jméno, cvik můžete později ztížit tím, že budete psát například slovní spojení, nebo krátké věty, které se učí děti číst v první třídě např.: Ema mele maso.

Zvedání nohou (ruce pod hýždě)

Jedná se o jeden z nejúčinnějších cviků na spodní část bříška, se kterou má nejedna žena problémy. Lehněte si na záda a obě nohy zvedněte tak, aby s Vaším tělem svíraly pravý úhel. Ruce dejte pod hýždě, abyste se podepřeli a s výdechem pomalu povolujte nohy těsně nad zem. Poté nohy opět zvedejte, ale stejnou rychlostí, jelikož břišní svalstvo posilujete jak u pohybu dolů, tak i vzhůru. U tohoto cviku opět platí radši pomalu a méně.

Zvedání nohou (ruce podél těla)

Účinek tohoto cviku je jako u předešlého. Provádí se opět vleže, ale je zde pár rozdílů. Ruce si dejte podél těla. Nohy pokrčte a zvedněte na zem. Nyní obě nohy natáhněte před sebe, aby byly rovnoběžné se zemí a zase zpátky. Tento cvik párkrát zopakujte.

Přítahy

U tohoto cviku je na zemi pouze pánev. Sedněte si na zem a pokrčené nohy mírně nadzvedněte, stačí opravdu pár centimetrů, ruce předpažte. Pro lepší držení rovnováhy ruce při pohybu dolů natahujte a při přítahu zpět nahoru konejte tah. Jinak řečeno ruce pracují, jako byste veslovali. Trup se pohybuje stále v rovině nahoru a dolů. Nohy se dostávají nad zem propínáním, tedy jako u cviku zvedání nohou s rukama podél těla. Propnout a zpátky pokrčit.
Musíte si přečíst