Domů Móda Oblečení Nekupujte si podprsenky “z minulosti“. Vyžadujte kvalitu, pohodlí a funkčnost!

Nekupujte si podprsenky “z minulosti“. Vyžadujte kvalitu, pohodlí a funkčnost!

podprsenka skvělé prádlo!
podprsenka skvělé prádlo!

Při pohledu do vitrín prodejen spodního prádla, nebo na obrázky krásných dam a slečen oděných do jedinečných podprsenek a kalhotek z “inteligentního“ materiálu, který plní mnoho funkcí, jen málokoho napadne, jak dlouhým vývojem toto spodní prádlo prošlo. Věděli jste například, že ještě před podprsenkami byly hitem šněrovačky?

První patent na podprsenku byl udělen až koncem 19. století! Patenty získaly ženy, které se snažily sobě i ostatním dopřát možnost skrýt svá ňadra a samozřejmě je i zkrášlit. Jednou z prvních byly Herminie Cadolle a Marie Turek. Za tu skutečnou, která objevila moderní typ podprsenky, je však někdy označována až Marie Phelps Jacobová. Vyrobila ji v roce 1913 a o rok později na svůj výtvor získala patent.

Špičaté, se spoustou švů a ne příliš pohodlné

Přesně takové byly podprsenky. Tento kus šatníku musel ujít skutečně dlouhou cestu, pojmout postupně nové a nové tvary, typy materiálů, způsoby výroby, zabudování kostic, molitanů, důmyslných ramínek, které mohou být neviditelné…

Ženy, které stály u zrodu dámského spodního prádla, by jistě užasle zíraly na samodržící podprsenku, která je nyní hitem. A nejen tu, i na kombinace materiálů, které umožňují pokožce dýchat, prsa dokonale podepřou, pozvednou, opticky zvětší, zmenší, přiblíží a vytvoří smyslnou rýhu…

Důležitá velikost a tvar

podprsenka skvělé prádlo!
podprsenka skvělé prádlo!

Dříve ženy téměř neřešily, jestli jim velikostně podprsenka naprosto sedí. Nevadilo jim ani to, že některé spodní prádlo k jejich ňadrům jednoduše nepatří. Byly rády, že mají alespoň nějaký kus tohoto obleční a byly u vytržení, když se jim podařilo sehnat jinou barvu, trochu odlišný model, nebo třeba podprsenku se zdobením.

Podprsenky nebyly pružné, možná si pamatujete klasické bavlněné, které nosily ještě naše babičky a maminky. Jakoby ušité z plátěného prostěradla, tu a tam nějaká bavlněná krajka, nebo třeba ozdobné vyšívání.

Podprsenky moderních žen dnes jsou zcela jiné. A to je dobře! Prsa potřebují dostatečnou oporu nejen v běžném, pracovním dni, ale i při sportu. Ulevují zádům, pomáhají předejít plísním a zapařeným místům v případě, že je poprsí větší, umí pomoci kojícím maminkám, které jednoduše a pohodlně rozepnou háček, nakojí své dítě a zase zapnou.

Jaké podprsenky „letí“ dnes?

Výběr je skutečně bohatý! Nemůžeme se divit mužům, že se ošívají, když po nich žena chce pořízení spodního prádla. Nejen že je kumšt vyznat se ve velikostech, ale i stylů je mnoho. Nechybí erotické, sexy prádýlko, bezešvé, funkční odvádějící pot, sportovní, kojící, nadměrné, neviditelné, samodržící, bezramínkové, push-up… a všechny mají navíc různé tvary!

Jedno je však jisté! Podprsenka měla v každé době své kouzlo! Není tomu jinak dnes a stejně tak to bude platit i za dalších sto let!

Musíte si přečíst