Máte garáž jen pro parkování auta nebo ji používáte jako další úložný prostor v domě? Pokud nemáte sklep ani půdu, je garáž jediným místem, kam uložíte sezónní pomůcky na sport, náhradní pneu a také nářadí. Víte, co vše ještě můžete skladovat v garáži?

Nářadí a pracovní ponk

Pokud vám to prostor v garáži dovolí, je to ideální místo pro práci. Do garáže uskladníte nářadí, které používáte na opravu auta, ale také zahradní nářadí pro úpravu exteriéru. Navrhněte si ponk na míru, abyste získali prostor na regály, případně skříně. Ponk neumísťujte hned za garážovými vraty, i když se jedná o rolovací vrata, která nezabírají tolik prostoru. Raději umístěte pracovní stůl do zadní části garáže, kde budete moct nechat i rozdělanou práci.

Pneumatiky a náhradní díly k automobilu

Do garáže se rozhodně hodí místo pro uskladnění pneumatik. Pokud máte jedno auto, počítejte s umístěním čtyř kusů pneumatik, na letní přezutí. Pokud máte auta dvě a víc, počítejte s mnohem větším prostorem. Stejně tak by se do garáže měly vejít veškeré náhradní díly k automobilu i dalším dopravním prostředkům, ať už se jedná o motorku, elektrokolo nebo třeba elektrickou koloběžku.

Lyže a další sportovní vybavení

Garáž je ideálním místem pro uložení sportovního vybavení. Letní a zimní brusle uklidíte do skříně nebo do regálu. Lyže jsou však dlouhé a mnohdy křehké. Je dobré zavěsit je na boční stěnu garáže, případně připevnit na strop. Pokud si vyberte posuvná garážová vrata, pohodlnému umístění na stropu by nemělo nic bránit.

Kola i koloběžky

Navrhněte si garáž tak, abyste v ní pohodlně zaparkovali nejen svého čtyřkolového miláčka, ale také jste zde mohli parkovat kola a koloběžky. Myslet na dostatečný prostor vedle auta, tak abyste pohodlně projeli, bez strachu, že své auto poškodíte například řídítky. Kola se dají opět zavěsit na zeď nebo na strop garáže.

Sezónní oblečení a obuv

Nemáte-li v domě dostačený prostor pro uložení sezónního oblečení a obuvi, umístěte do garáže prostornou nebo vestavěnou skříň. Oblečení do ní ukládejte vždy čisté, suché a ideálně ve vakuových pytlích s vysátým vzduchem.