Domů Domácnost Čerpejte výhody díky programu Nová zelená úsporám

Čerpejte výhody díky programu Nová zelená úsporám

Čeká vás náročná rekonstrukce či výměna oken? Rozhodně se nejedná o levnou záležitost. A právě v tomto případě je možné využít dotační program Nová zelená úsporám, který vám dokáže uspořit až 50 % nákladů.

O co se jedná?

O programu Zelená úsporám jste jistě již někdy slyšeli. Ministerstvo životního prostředí poskytuje dotace na stavební úpravy související s energetickými úsporami. V současnosti jsou upraveny podmínky tak, že žadatel lépe na tuto dotaci dosáhne, a zároveň je program rozšířen i na další typy rekonstrukcí, mezi něž patří zmiňovaná výměna oken, zateplení domu či modernizace vytápění.

Jaké jsou podmínky čerpání?

Určitě vás zajímá, na jakou výši dotace máte nárok. Zjednodušeně řečeno „čím lepší energetické úspory dosáhnete, tím větší dotaci získáte“. V případě, že jste majitelem rodinného domu, týká se vás finanční dotace až 5 miliónů korun a 50 % uznaných nákladů. Majitelé bytových domů mohou získat až 10 miliónů korun a 20 % uznaných nákladů. Ve spojení s možností dosažení bonusu, pokud současně využijete Kotlíkovou dotaci, se jedná již o nezanedbatelnou úsporu nákladů. A ještě jedna skvělá zpráva nakonec – o tento druh dotace můžete žádat až do konce roku 2021.

Úspora energií je to, o co běží

Smyslem celého programu je podpořit nízkoenergetický provoz vašeho bydlení a maximálně usnadnit výstavbu tzv. pasivních domů. Stále více se do podvědomí občanů dostávají pojmy fotovoltaická elektrárna, zelená střecha a alternativní ekologické zdroje tepla. Jinými slovy, co nejvíce ulehčit přírodě.

Kam se obrátit?

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

 

Musíte si přečíst