Domů Krása a kosmetika Co byste měla vědět před první návštěvou solária?

Co byste měla vědět před první návštěvou solária?
V zimě lidé navštěvují solárium proto, aby si dobili baterky, zlepšili náladu a zajistili zdravější vzhled. Na jaře jde o účinné opatření proti únavě a efektivní způsob, jak připravit pokožku na léto. V létě je zase solárium dobrou přípravou na dovolenou v exotickém ráji, případně alternativou ke klasickému opalování, ovšem bez pocení a vysokých teplot. A co se týče podzimní kůry, ta zajistí, aby sluncem opálená pokožka vydržela bronzová podstatně déle.

Z výše uvedených výhod vyplývá, že se vždy najde dobrý důvod, proč se vydat do solária, a to bez ohledu na roční období. Na druhou stranu byste měla dodržovat určité zásady. O nejdůležitějších pravidlech nás informovali odborníci z Kentoya Fitness (solárium a posilovna Praha).

Jak dlouho se opalovat?

Konkrétní doporučenou délku opalování a počet návštěv vám sdělí kvalifikovaný personál na základě fototypu vaší pleti. Pokyny byste měli respektovat a dobu strávenou v solárku nepřetahovat. Chcete se přece zdravě opálit, nikoliv upéct!

Používejte kvalitní kosmetické přípravky

Než se začnete oddávat příjemnému záření, aplikujte na kůži k tomu určenou kosmetiku. Pokožku tím ochráníte, a navíc zajistíte, aby byl efekt opálení silnější a dlouhodobější. Pozor – kosmetika pro opalování na slunci není pro opalování v soláriu vhodná. A nezapomeňte na ochranné brýle – jinak vám hrozí vážné poškození očí.

Na co byste neměla zapomenout?

  • Pokud jste nemocná či užíváte léky, na solárium zapomeňte. Zároveň ho není vhodné kombinovat s opalováním na přímém slunci.
  • Do solária uléhejte odlíčená a před kůrou nepoužívejte parfém.
  • V průběhu opalovací kůry je vhodné zvýšit příjem antioxidantů. Doporučený odstup mezi jednotlivými kůrami je cca 4 týdny.

Solárium Praha nedoporučuje kůru osobám mladším 18 let a těhotným ženám. Odpustit by si ji měli také lidé s pokožkou, která se snadno spálí a osoby s větším počtem névů a velikými mateřskými znaménky.
Musíte si přečíst