Domů Móda Dejte si pozor na tyto módní prohřešky

Dejte si pozor na tyto módní prohřešky

Oblékání a móda je často diskutovaným tématem, v některých případech se však jedná spíše o nevkus, než vkus. Nezapomínejte, že šaty dělají člověka a často o vás řeknou víc, než byste chtěli. Vyvarujte se těchto módních prohřešků.

Infantilní potisk

Pokud rádi nosíte trička nebo mikiny a není vám již sladkých náct, tak se zkuste vyvarovat dětských a infantilních potisků. Zapomeňte na pohádkové motivy a rádoby vtipné a roztomilé obrázky. Takové oblečení si nechte na doma, na spaní nebo klidně je mějte na spodním prádle, ale nevolte je jako hlavní motiv vašeho oblečení.

Děravé a prošoupané džíny

Ne všechno, co je trendy a moderní musí být také šik, elegantní a slušet vám. Můžete mít ve skříni jedny, dvoje děravé a ošoupané džíny, ale rozhodně nenoste jen ty. Pořiďte si slušné, elegantní a skvěle padnoucí džíny, ve kterých budete vypadat upraveně. Co se týče rozpáraných a prošoupaných kalhot, tak méně je někdy více.

Malé oblečení a nevhodné barvy

Zajímejte se také o správnou velikost oblečení. Není nic horšího než když se vám podprsenka nebo dámské kalhotky zařezávají do kůže a dělají i hezkou postavu neforemnou. Nezkoušejte nosit menší velikosti. Co se týče barev, tak se nestylizujte jen do jedné a noste různé barvy, které se naučte vhodně kombinovat. Nemusíte být fádní a nosit jen černou barvu.

Příliš vyzývavé

Zapomeňte na příliš krátké sukně a příliš hluboký výstřih. Tato kombinace je doslova vražedná. Tímto outfitem opravdu nikoho neokouzlíte, a tak volte raději střídmější a rafinované oblečení. Oblečení vyjadřuje vaši osobnost, tak si na něm dejte záležet. Určitě nechcete působit lacině.

Nevhodná obuv

Pozornost věnujte také obuvi. Můžete mít v botníku tenisky, boty na podpatku, kozačky nebo jiné druhy oblíbených bot. Zapomeňte však na okopané, odřené a poničené boty. Ty si nechte maximálně na zahradu.

Nevhodné spodní prádlo

Jedním z nejdůležitějších kousků oblečení je dámské a pánské spodní prádlo. Zapomeňte na nepadnoucí a vyčnívající tanga, která jsou opravdovým faux pas. Pořiďte si spodní prádlo, které vám padne a podtrhne vaše přednosti. Ideální jsou klasické kalhotky, které sluší každé postavě a pro muže bavlněné trenýrky, které slibují pohodlí a komfort při každodenním nošení. Zbavte se také nepadnoucích podprsenek s vycpávkami a raději noste pohodlné sportovní podprsenky, o kterých nebudete ani vědět.

Protřiďte před jarem svůj šatník, ať jej odlehčíte od kousků, které jsou v něm navíc a parádu v nich neuděláte. Za odměnu si můžete pořídit i pár nových kousků, jejichž nošením ukážete všem svoji stylovou osobnost.

Musíte si přečíst