Existuje spousta doplňků stravy, které nám pomáhají k lepšímu zdraví i kráse. Jedním z nich je kolagen. Díky tomuto doplňku stravy můžete velmi dobře doplnit chybějící množství kolagenu ve vašem těle. Kolagen a jeho tvorba nám v těle klesá již od cca 25. roku života, a po 45. roce života se jeho tvorba téměř zastaví. Navíc to, co naše tělo vyprodukuje, už není kolagen zdaleka tak kvalitní, jako býval, když jsme byli mladí. Chybí mu elasticita, pevnost a správná konzistence.

Proč užívat kolagen?

Základní stavební bílkovinou v našem těle je kolagen. V podstatě se dá říct, že drží naše tělo pohromadě. Najdeme ho v největším množství v pokožce a chrupavkách. Nejenže nám ubývá s věkem, a my to můžeme pozorovat na pokožce i potížích s klouby, ale špatným životním stylem můžeme přispívat k jeho ztrátě v našem těle. Např. tehdy, když se vystavujeme nadmíře UV záření, máme málo pohybu, nechodíme na čerstvý vzduch, sportujeme nevhodně a způsobujeme si zranění…

Kolagen přispívá nejen k naší krásné a pevné pokožce, které nechybí elasticita, jiskra a hydratace. Kolagen pomáhá zpomalit proces stárnutí, tvorbu prvních vrásek, ale také dodává pevnost nehtům a pružnost i hydrataci vlasům. Je důležitý i pro zdravý pohybový aparát, a to jak na klouby, tak na kosti. Měly by jej užívat ženy, kterým hrozí např. od cca 45. roku života řídnutí kostí.

Kvalitní výživový doplněk

Kolagen se lépe vstřebává s některými vitamíny, např. s vitamínem C. Proto je dobré volit typ výživového doplňku, který jej obsahuje taktéž, nebo vitamin C užívat samostatně.

Co se týče forem výživových doplňků kolagenu, volit můžete z forem práškových, kapslových a tabletových či tekutých.

Pokud si vyberte kvalitní kolagen a budete jej užívat pravidelně, dosáhnete krásnějšího vzhledu i zdravějších kloubů, vlasů a nehtů.