Domů Krása a kosmetika Proč "vyhazujeme" za kosmetiku tolik peněz?

Proč „vyhazujeme“ za kosmetiku tolik peněz?
Odpověď je jednoduchá: protože jsme ženy. Je to ale nutné? Skutečně doma musíme mít vše, co v koupelně máme a je to pro nás opravdu tak důležité? Někdy si nakoupíme opravdu velké množství věcí, které nám jsou k ničemu. Vyhazovat peníze za drahé krémy je holý nesmysl, protože z 90% obsahují všechny krémy účinné složky, které dokážou  bojovat proti stárnutí a proti jiným, dalším problémům.

Další zbytečnost, za kterou vyhazujeme někdy  hodně peněz, jsou krémy proti celulitidě. Žádný z krémů vás celulitidy nezbaví, maximálně nepatrně zlepší stav vaší pokožky. K úplnému vyhlazení nedojde nikdy.

Pokud potřebujete novou řasenku, tak určitě nebudete mít krásnější řasy s řasenkou od módního návrháře, než s řasenkou z drogerie. Rozhodně záleží na tvaru štětečku a ne na značce, kterou si koupíte. Teď se nebudeme bavit o řasenkách z tržnice, ale o těch, které se dají koupit v běžném obchodě.

Zapomeňte na tablety, které slibují, že po nich budete vypadat věčně mladě. Nevěřte ničemu takovému a rozhodně peníze neinvestujte do takovýchto věcí. Jsou věci, kdy je sice větší investice nutná, ale to bývá ze zdravotních důvodů. Pokud máte například citlivou pleť, tak si určitě musíte pořídit takovou kosmetiku, která vás nebude dráždit a která je určen á právě pro váš typ pleti.

Výhodné je například kupovat prostředky, které jsou 2v1, na kterých také ušetříte nemalé peníze. Kosmetika je věcí, kterou denně používáme a kvůli které utrácíme spousty peněz. Měly bychom tedy zvážit to, jak moc určité věci potřebujeme a jestli by se na tom, či onom, nedalo ušetřit.

Například takový BB krém, vám ušetří spousty peněz, protože je to krém a make-up v jednom. Podobných vychytávek má ale náš trh celou řadu. Proto není třeba skutečně vyhazovat takové množství peněz, jaké normálně za kosmetiku dáváme.
Musíte si přečíst