Nezáleží na tom, jestli milujete toulky evropskými městy, nebo raději vyrážíte za do exotických dálek, v žádném případě byste se neměli vypravit za hranice evropských zemí nepojištěni. Že by nás mohl potkat těžký úraz, si často raději nepřipouštíme, jenže v zahraničí se může nepříjemně prodražit i obyčejná návštěva zubaře.

Jak si zabezpečit výjezd do zahraničí

Kvalitní cestovní pojištění je ideální pro případy, kdy se chystáte na jednorázovou cestu do cizí země, a to již od jednoho dne až po celý rok. Takové rozpětí se může vztahovat na služební cestu, Eurovíkend, dovolenou i delší studijní pobyt. Je vhodné si ho sjednat i v případě, že vlastníte evropskou kartičku pojištěnce, jen tak totiž budete mít jistotu krytí léčebných výloh bez limitu, včetně nákladů na léky. Nejlevnější a také nejrychlejší způsob sjednání pojištění do zahraničí je online formulář, který dnes nabízí snad každá pojišťovna. Jedete-li s celou rodinou, podívejte se po výhodných balíčcích pro všechny členy – některé pojišťovny dokonce pojistí i vašeho pejska.

Částky za ošetření se vyšplhají skutečně vysoko

Základní cestovní pojištění pro jednotlivce začíná již na 10 Kč a tato zanedbatelná částka vám může pomoci ušetřit desetitisíce. Jen pro vaši představu uvedeme několik příkladů, z nichž se vám rozšíří oči úžasem. Tak například za ošetření zaplatí nepojištěný člověk v Evropě stovky až tisíce EUR. Na 500 EUR vás vyjde běžná angína a 100 – 150 EUR stojí ošetření zubu či střevní potíže. A teď pozor, 3000 – 5000 EUR je sazba za zlomenou nohu, počítáte-li i náklady za převoz do nemocnice a hospitalizaci. Nejhorší problém nastává u sportovců, kteří se zraní v horách a čeká je převoz vrtulníkem.

Nejen finanční výhody

Aby vás malý úraz či průjem zcela nezruinoval, je jistě to nejpodstatnější. Zdravotní pojištění má ovšem i mnoho dalších benefitů, například asistenční službu, jejíž povinností je zorganizovat pro vás tu nejlepší péči. To se hodí zvláště tehdy, nerozumíte-li jazyku cílové země. Kromě zdraví lze při odjezdu na dovolenou pojistit proti nejrůznějším druhům nepřízně osudu, které by vám mohly pobyt znepříjemnit. Jde například o pojištění auta s náhradním vozidlem v případě potřeby nebo o pojištění zavazadel, protože ta se ráda ztrácejí. Cestujete do zahraničí často? Pak zvažte, jaké výhody by vám mohlo přinést cestovní pojištění celoroční. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, mějte na paměti, že i Slovensko je zahraničí!