Domů Domácnost Zlato je vhodnou investicí i pro vás

Zlato je vhodnou investicí i pro vás

 

Spousta Čechů se stále domnívá, že do zlata investují pouze bohatí investoři, kteří si mohou dovolit vložit do něj statisíce nebo miliony. Není to pravda a v poslední době se k nákupu zlata odhodlává čím dál více drobných investorů. Ti větší do něj proměňují kolikrát i většinu svého investičního portfolia.

V dobách krizí, ať už jde o války, neblahou ekonomickou situaci nebo pandemii, je zájem o investiční zlato vždycky zvýšený a letošní rok není výjimkou. Investoři zlato skupují tak, že ho v průběhu letošního roku byl dokonce nedostatek. Švýcarské rafinerie byly skoro dva měsíce zavřené kvůli vládním nařízením a Evropa neměla dostatek slitků. Teď je naštěstí vše jinak.

U nás se prodává zejména zlato zahraniční produkce

Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky, proto se u nás prodávají zejména ty švýcarské z rafinerií Argor Heraeus a P.A.M.P. S mincemi je situace podobná. České mincovny produkují pamětní mince, jejichž cena je navýšena o sběratelskou hodnotu. Pro uložení peněz se tedy nehodí. Oblíbené jsou například mince Wiener Philharmoniker ze sousedního Rakouska.

Zlato se dá koupit pohodlně online

Tyto všechny a mnohé další zlaté slitky a mince najdete v sortimentu e-shopu Zlate-mince.cz. Firma, která ho provozuje, na našem trhu prodává investiční zlato již 17 let. Za tu dobu si získala důvěru 60 000 klientů a vy můžete být dalším z nich.

E-shop vás přesvědčí, že nákup investičního zlata je skutečně jednoduchý, podobně jako když si objednáváte nové boty. Vyberte si zlato podle svých představ a ve vhodné hodnotě. Zaplatíte, objednáte a domů vám dorazí diskrétní balíček. Pak je jen na vás, jak s ním naložíte.

Investiční zlato kdykoliv vyměníte zpět za peníze

Dříve se zlato doporučovalo jako dlouhodobá investice, ideálně na 7 let. To už dnes tak striktně neplatí. Zrovna letos se cena zlata tak hýbe, že byli i zkušení investoři překvapeni. Vydělat se na něm dalo během pár měsíců. Důležitá je ovšem jeho schopnost dlouhodobě uchovat hodnotu peněz. Ochrání vám úspory před inflací, a až budete své peníze zase potřebovat, kdykoliv a kdekoliv své zlato prodáte.

Musíte si přečíst