Domů Domácnost Připravte si vánoční osvětlení, výzdobu a cukroví s předstihem

Připravte si vánoční osvětlení, výzdobu a cukroví s předstihem

Chcete si letošní Vánoce užít skutečně v klidu? Tak to byste měli začít s jejich plánováním už teď. Popřemýšlejte, čím koho obdarujete, případně začněte zkoumat, co si vaši blízcí přejí. Naplánujte, jaké cukroví budete letos péct, a nakupte dekorace na výzdobu.

Máte přibližně tři měsíce na zařízení všech vánočních záležitostí. Pak se totiž obchody začnou zaplňovat lidmi a e-shopy budou mít největší shon z celého roku. To je tak akorát dlouhá doba na zajištění dárků, dekorací a vánočního osvětlení.

Kde nakoupit vánoční osvětlení a dekorace

V prosinci jich bude všude plno, ale specializované obchody je mají v sortimentu celoročně. Tam, kde je prodávají po celý rok, navíc seženete lepší kvalitu než někde na tržnici těsně před Vánocemi. Neváhejte a investujte pár korun navíc, aspoň vám vánoční výbava vydrží několik let.

Co se týče dekorací, máte prakticky volnou ruku. Vybírejte prostě to, co se vám líbí. U osvětlení je to ale složitější. Nakupujte vždy LED vánoční osvětlení, protože LED světýlka jsou úspornější a nevadí jim časté zhasínání. Rozmyslete si také to, kam je budete umisťovat. Zatímco řetězy pro venkovní použití se dají využít i v interiéru, obráceně to nefunguje.

Vánoční výzdoba bytu startuje v prosinci

Nakoupené vánoční osvětlení, adventní věnec, svíčky, ozdoby na stromeček a všechny další dekorace si postupně schovávejte na nějaké místo, kde je za pár měsíců dobře najdete. S výzdobou je vhodné začít v prosinci, když startuje advent. První adventní neděli už by mělo být nazdobeno, ať si slavnostní atmosféru stihnete patřičně užít.

Cukroví se peče až těsně před Vánoci

Jediné, co momentálně zcela nevyřešíte, je pečení. Můžete si najít recepty na vánoční cukroví a rozmyslet si, co budete péct, ale pečení neurychlíte. S tím je vhodné začít až týden či dva před Vánoci, aby cukroví dlouho vydrželo.

Přichystejte si s předstihem všechno, co je možné. Začnete se těšit na Vánoce a až přijdou, prožijete je opravdu jako svátky klidu.

Musíte si přečíst