Domů Domácnost Architektura Venkovní clony ochrání vaše soukromí i domácnost

Venkovní clony ochrání vaše soukromí i domácnost
Venkovní stínění patří mezi oblíbené způsoby, jak se chránit před sluncem. Rolety a žaluzie toho ale umí mnohem víc. Čtěte v tomto článku.

Pokud chcete mít v domácnosti dostatek soukromí a stínu, existují jen dvě možnosti – vnitřní nebo venkovní rolety. Co všechno dokážou a proč byste si je měli pořídit i vy? O tom se budeme bavit v následujících řádcích.

Ochrání čistotu i vaše soukromí

Vnitřní a venkovní žaluzie se od sebe výrazně liší. A to nejen svým umístěním, ale také funkcí. Vnitřní stínění totiž slouží především k vytvoření stínu. Pokud ale tato zařízení umístíte ven, získáte celou řadu dalších výhod. Mezi ně patří i regulace teploty. Venkovní stínění totiž blokuje část tepla a dokáže tak snížit teplotu i o několik stupňů. To se hodí především v létě, kdy tímto způsobem můžete ušetřit za klimatizaci.

Neméně důležitá je i ochrana soukromí. Venkovní roleta totiž dokáže spolehlivě odrazit dotěrné pohledy z okolí. Dobře postavené rolety navíc fungují i jako zvuková izolace. Pokud tedy venku zrovna někdo řádí s motorovou pilou, na motorce, s autem, případně dělá jiný nepříjemný hluk, stačí zatáhnout venkovní rolety a ihned bude ve vaší domácnosti mnohem větší ticho.

Slouží jako síť proti hmyzu

Pokud budete používat venkovní rolety i během deště, ochrání vaše okno před nečistotami. Brání totiž dopadu kapiček vody, krup, ale také malých větví a dalších drobností, které byste pak z okna jen těžko dostávali. Slouží také jako dobrá ochrana proti nevítaným hostům. A to nejen proti zlodějům. Fungují i jako síť proti hmyzu. Dovnitř se tedy nedostanou žádní dotěrní komáři ani mouchy.

Abyste si mohli užívat těchto výhod, budete potřebovat kvalitního dodavatele. Takové najdete na stránkách Shadowmakers.cz. Jedná se o odnož zajeté společnosti, která pomohla už stovkám domácností s venkovním stíněním, garážovými vraty a celou řadou dalších problémů. Staňte se i vy jejich zákazníkem a užívejte si jejich skvělých služeb.

 
Musíte si přečíst