Domů Domácnost Zdraví je na prvním místě. Kancelářské i dětské židle je třeba vybírat...

Zdraví je na prvním místě. Kancelářské i dětské židle je třeba vybírat pečlivě

Při zařizování bytu, pracovny nebo kanceláře chceme dosáhnout perfektního výsledku. Proto je zejména pro nás ženy velice důležitý design. A máme pravdu, celkové ladění interiéru a vzájemný soulad jednotlivých prvků má výrazný vliv na naši pohodu. Někdy se však stane, že vybereme kus nábytku, který je sice estetický a do místnosti dokonale zapadá, nicméně po čase zjistíme, že nám neposkytuje dostatečný komfort. Často tomu tak je právě u kancelářské židle. Jak by měla vypadat ta pravá?

U kancelářské židle je třeba klást důraz na kvalitu a ergonometrii

Typickým příkladem nábytku, u něhož se nevyplácí klást vzhled na první místo, jsou kancelářské židle. Zejména ty z nás, které tráví velkou část dne u psacího stolu, by proto měly kancelářskou židli vybírat opravdu pečlivě. To, jak sedíme, má velký vliv na naše zdraví. Dokonce i zdánlivě pohodlná, ale neergonomická židle může snadno poškodit naši páteř a způsobit celou řadu zdravotních problémů. Důležitá je navíc i kvalita použitých materiálů a zpracovaní; nedbale vyrobená židle nám nebude dlouho a dobře sloužit.

Jaká rizika nám hrozí při používání nevhodné židle?

Mezi nejčastější obtíže patří zablokovaná záda, ztuhlé svaly a migréna. Objevit se ale mohou i závratě, dýchací obtíže, křečové žíly, trombóza či trvalé poškození držení těla. K němu jsou nejnáchylnější zejména naši nejmenší, proto bychom i jim měly pořídit kvalitní dětské židle.

Pohodlné posezení si je vhodné dopřát i v konferenční místnosti a u jídelního stolu

To, jak sedíme, není důležité jen při sezení u počítače či kancelářské práci. I konferenční židle by měly být vyrobeny tak, aby chránily naše záda. A nesmíme zapomenout ani na jídelní stoly; ty musí nejen poskytnout dostatek prostoru, ale také umožnit vzpřímené sezení.

Musíte si přečíst