Kuchyňský robot dokáže hotové zázraky. Kenwood tedy určitě! Speciální nástavce vyrobí těstoviny i vánoční cukroví.

Výkonný kuchyňský robot si nachází cestu do stále se zvětšujícího počtu kuchyní. A není se ani čemu divit. Ukazuje se totiž jako vskutku šikovný pomocník. Míchá, hněte, šlehá, mele, mixuje, drtí, seká, odšťavňuje. Připraví krémovou polévku, omáčku, pyré i šlehačku. Umele maso, uhněte těsto, naseká bylinky, cibuli i ořechy. Některé modely značky Kenwood dokonce váží, vaří a pečou. Pracují automaticky a bez manuálního držení. A na rozdíl od food processoru dokážou zpracovat velké množství ingrediencí.

Jaký je nejlepší?

Na trhu najdete kuchyňské roboty různých značek a cenových relací. Odpověď na otázku, jaký zvolit, záleží na dvou faktorech. Vašem rozpočtu a tom, co od něj očekáváte. V potaz ale vezměte i jeho technické parametry a funkce. V nabídce značky Kenwood najdete jak jednoduché modely, tak i velmi sofistikované přístroje s nástavci a bohatou škálou funkcí.

Tento robot uvaří za vás

Za nejlevnější robot značky Kenwood zaplatíte necelé čtyři tisíce korun. Kompaktní a přesto výkonný přístroj hněte, šlehá a míchá. Z opačného cenového spektra jmenujme o třicet tisíc korun dražší přístroj Cooking Chef. Ten vaří, míchá i váží. Dokáže temperovat čokoládu i usmažit hranolky. K tomu disponuje řadou přednastavených programů. A ovládá se jedním stisknutím intuitivního displeje.

Vylaďte svůj robot k dokonalosti

Další výhodou robota Kenwood cenově vyšší kategorie je, že si ho můžete vyladit k naprosté dokonalosti tak, aby maximálně vyhovoval vašim požadavkům. K tomu slouží bohatá škála Kenwood příslušenství. Připojit k němu tak můžete nástavec na výrobu různých druhý těstovin, jako jsou špagety, ravioly, lasagne, fetucinne, papardele, bucatini, bigoli, linguine či tagliolini. Jakmile jednou ochutnáte vlastnoručně vyrobené těstoviny, těch z obchodu si už ani nevšimnete. Praktická tvořítka ale snadno a rychle vytvarují také krátké těstoviny a vánoční cukroví. Zkrátka to je vskutku ideální pomocník, nemyslíte?