Domů Domácnost Nejdražší plemena koček

Nejdražší plemena koček

 

Jde-li o lásku, tu si zaslouží a svým kouzelným vrněním vám ji bude vracet i opuštěné kotě v útulku. Pokud ale doma chcete mít skutečný skvost, se kterým navíc můžete objíždět prestižní výstavy a sbírat jedno ocenění za druhým, vybírejte mezi následujícími plemeny.

Žebříčkům s podtitulem nejdražší plemena koček jednoznačně vévodí savanová kočka, největší, ale i nejdražší kočičí plemeno vůbec. Tato nadmíru inteligentní kočička ovšem prý s oblibou škrábe, ničí věci a k tomu je i vybíravá v jídle. Zřejmě si je vědoma své ceny, jež se může vyšplhat až na 440 tisíc korun!

Kočka, nebo dravec?

Vzácným a luxusním plemenem je i kočka bengálská, která svou mohutností na pohled připomíná malého leoparda. Žádným drobečkem v dospělosti není ani mainská mývalí kočka, které se někdy pro její přítulnou povahu přezdívá „něžný obr“. Taková totiž je. Přítulný velký chlupáč, který se svámi bude rád mazlit.

Kočička jako ze žurnálu

Nejznámějšími kočičímu chlupáči u nás samozřejmě jsou perské kočky. Jejich krásná huňatá srst ovšem vyžaduje majitelovu patřičnou péči. Chovatelské potřeby (například mujmazlik.cz) nabízejí spoustu přípravků, po kterých bude srst vaší kočičky jako ze žurnálu.

Bezsrstá plemena

V posledních době vzrůstá i oblíbenost bezsrstých plemen, mezi které patří například plemeno peterbald či bezsrstá kočka sfinx představující jedno z nejstarších a nejvzácnějších kočičích plemen vůbec.

Fotogenické kočičky

Mezi nejčastěji fotografované kočičky jednoznačně patří ruská modrá a britská krátkosrstá. Ta byla vyšlechtěna zkřížením kočičky perské a kočičky domácí. Výsledek se, myslím, povedl.

Kočka věrná jako pes

Rády byste si pořídili opravdu přátelskou kočku? Tou vůbec nejpřátelštější je podle chovatelů sibiřská kočka. A dodávají, že dokáže být svému majiteli věrná jako pejsek.

Tipnete si, jaká kočička má šanci aspirovat na titul mazlíček roku?

Náš tip: Ať už si domů pořídíte kočičku jakékoliv rasy, určitě byste chtěli, aby se u vás měla jako v bavlnce. Kočky mají velice citlivé ledviny, a proto je velice důležité dbát na jejich pitný režim, nezapomeňte svému novému mazlíčkovi pořídit fontánu pro kočky

Musíte si přečíst