Připadá vám, že je váš byt okoukaný a tak trochu fádní? Pokud jste si dala za cíl, že váš domov proměníte k nepoznání, měla byste začít výběrem vhodné barevné kombinace. Ta je totiž mnohem důležitější než styl a design nábytku. Zaměřte se především na největší plochy – podlahu a stěny. Prozradíme vám několik praktických tipů, které nám poskytli řemeslníci z cechu Ekomplex. Podlaháři a malíři pokojů Brno mají s realizací interiérů bohaté zkušenosti!

Kritéria, která není radno podceňovat

O podlaze se právem tvrdí, že je duší interiéru. No a stěny by mohly být pomyslným srdcem. Výběr barevné kombinace největších ploch je naprosto zásadní a neměl by podléhat vrtkavým trendům. Místnost zařizujte ve dvou nebo ve třech barvách a pokuste se vybrat kombinace, které vás hned tak neomrzí. Podlaháři Brno zdůrazňují, že podstatnou roli hraje také položení podlahových dílců, velikosti a typy vzorů a v neposlední řadě dispozice dané místnosti. Zajistit, aby se podlaha a stěny vzájemně doplňovaly, není tak snadné, jak se na první pohled zdá.

hledejsmudlo.cz_remeslnici_Ekomplex_01

Prostor můžete zmenšit i zvětšit

V prvé řadě definujte požadavky. Jde vám o optické zvětšení či naopak zmenšení prostoru? Menším místnostem prospívá vzdušná kombinace chladných světlých barev, ve větších místnostech pak navodíte útulné prostředí teplejšími a tmavými tóny. Budete-li k výběru barevných kombinací přistupovat individuálně (s ohledem na využití dané místnosti), rozhodně neuděláte chybu.

Podlaháři nám prozradili, že klienti často podceňují velikost prken a vzorů. Koberec s velkými vzory prostor deformuje a zmenšuje, menší vzory mají efekt zcela opačný. Podélné pruhy a úzká prkna místnost spolehlivě prodlouží a zvětší. V domácnostech ve venkovském stylu nachází uplatnění prkna s drážkou ve tvaru V.

hledejsmudlo.cz_remeslnici_Ekomplex_02

Toužíte po perfektním výsledku? Obraťte se na Ekomplex!

Máte-li pochybnosti o tom, že zvládnete položit podlahy a vymalovat tak, aby výsledek odpovídal vašemu očekávání, svěřte práci profíkům z cechu Ekomplex. Za zmínku stojí také další služby, které vám přijdou vhod při větší rekonstrukci – instalatéři Brno mají vodoinstalatérské, plynoinstalatérské a topenářské práce v malíku.

Mohlo by vás zajímat: V roce 2017 jsou v centru pozornosti přírodní barvy a jednoduchost.