Na rekvalifikační kurzy nechodí jen lidé, kteří jsou zapsaní na úřadu práce, nýbrž i všichni ti, kdo touží změnit svoji kariéru a spolu s ní svůj život. Často jde o maminky po mateřské dovolené. Už se nechtějí vrátit do svého předchozího zaměstnání, chtějí se v životě někam posunout. Jste na tom stejně?

Tak právě pro vás jsou určené rekvalifikační kurzy Praha či kurzy v jiných městech. Probíhají všude možně po republice, stačí si jen vybrat, co by vás zajímalo. A o jaké směry mají maminky největší zájem?

Povolání účetní vám dá svobodu

Ženy se často vydávají na rekvalifikační kurz i proto, že se chtějí přeorientovat na práci, která by jim snáze umožnila vychovávat dítě. Jednou z nich je i zaměstnání účetní. Jako účetní totiž můžete pracovat třeba i z domova, a pokud se rozhodnete fungovat sama na sebe, budete sama sobě vlastním pánem. Pracovní den si rozvrhnete podle svých potřeb, účetnictví firmám lze zpracovávat třeba i přes noc, až dítě usne.

Právě proto jsou tolik oblíbené rekvalifikační kurzy účetnictví. Mzdové účetnictví není vůbec špatně placené, a ještě vám dává svobodu. V kurzu je rovněž personalistika či online marketing, jenž rovněž umožňuje vykonávat práci z domova.

Jak náročné jsou rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikační kurz probíhá zpravidla několik týdnů. Účetnictví, online marketing či personalistiku se naučíte za dva měsíce. Nebojte, nejde o každodenní výuku, do školy se chodí vždy v sobotu od 9 do 15 h. Na tuto chvilku si domluvíte hlídání a můžete začít pracovat na své kariéře.

Bližší informace najdete například na Orangeacademy.cz. Orange Academy je škola jazyků a účetnictví působící po celé republice. Rekvalifikační kurzy pořádá v Praze, Brně, Ostravě, Jihlavě a mnoha dalších českých městech. Vyberte si ten svůj, přihlaste se a změňte svůj život!