Domů Volný čas Účetnictví nebo raději personalistika? Rekvalifikační kurz vám dá nové možnosti

Účetnictví nebo raději personalistika? Rekvalifikační kurz vám dá nové možnosti

Na rekvalifikační kurzy nechodí jen lidé, kteří jsou zapsaní na úřadu práce, nýbrž i všichni ti, kdo touží změnit svoji kariéru a spolu s ní svůj život. Často jde o maminky po mateřské dovolené. Už se nechtějí vrátit do svého předchozího zaměstnání, chtějí se v životě někam posunout. Jste na tom stejně?

Tak právě pro vás jsou určené rekvalifikační kurzy Praha či kurzy v jiných městech. Probíhají všude možně po republice, stačí si jen vybrat, co by vás zajímalo. A o jaké směry mají maminky největší zájem?

Povolání účetní vám dá svobodu

Ženy se často vydávají na rekvalifikační kurz i proto, že se chtějí přeorientovat na práci, která by jim snáze umožnila vychovávat dítě. Jednou z nich je i zaměstnání účetní. Jako účetní totiž můžete pracovat třeba i z domova, a pokud se rozhodnete fungovat sama na sebe, budete sama sobě vlastním pánem. Pracovní den si rozvrhnete podle svých potřeb, účetnictví firmám lze zpracovávat třeba i přes noc, až dítě usne.

Právě proto jsou tolik oblíbené rekvalifikační kurzy účetnictví. Mzdové účetnictví není vůbec špatně placené, a ještě vám dává svobodu. V kurzu je rovněž personalistika či online marketing, jenž rovněž umožňuje vykonávat práci z domova.

Jak náročné jsou rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikační kurz probíhá zpravidla několik týdnů. Účetnictví, online marketing či personalistiku se naučíte za dva měsíce. Nebojte, nejde o každodenní výuku, do školy se chodí vždy v sobotu od 9 do 15 h. Na tuto chvilku si domluvíte hlídání a můžete začít pracovat na své kariéře.

Bližší informace najdete například na Orangeacademy.cz. Orange Academy je škola jazyků a účetnictví působící po celé republice. Rekvalifikační kurzy pořádá v Praze, Brně, Ostravě, Jihlavě a mnoha dalších českých městech. Vyberte si ten svůj, přihlaste se a změňte svůj život!

Musíte si přečíst