Domů Volný čas Žena za volantem, jak nás vidí muži

Žena za volantem, jak nás vidí muži
V očích mužů jsme my ženy velmi špatné řidičky, ale je tomu skutečně tak? A jak nás muži vlastně vidí?

Pokud řídíme automobil a máme vedle sebe muže, může docházet k tomu, že jsme nejisté, protože muž má tendenci nás kritizovat, neustále radit, jak máme jet, kde podřadit, jak zabrzdit a podobně. Muži si o sobě myslí, že jsou tvorové silnic a dávají nám to jasně najevo. Nemusí ani vedle nás sedět, aby nám ukázali to, jak nemožné řidičky vlastně jsme. Kolikrát se vám stalo, že vás předjel muž a klepal si před vámi při tom na čelo, a co jste udělala tak strašného? Zaváhala jste chvilku na křižovatce, nebo jste si při pohledu do zrcátka nevšimla, že už máte zelenou?

Osobně si myslím, že ženy jsou sice váhavějšími řidičkami a nejsou si tak jisté za volantem jako muži, ale není to spíše výhodou? Je lepší mít sebevědomí vysoké a předvádět se ve svém vozidle tak, že budete ohrožovat ostatní, nebo je lepší na chvilku zaváhat a dát přednost tomu, kdo jí vlastně ani mít neměl?

Možná nejsme úplně dokonalé řidičky a neumíme dobře parkovat, ale na druhou stranu víme, kam naše síly sahají a nepřeceňujeme se. Jsme si vědomé toho, že na silnici nejsme jediné, že součástí silničního provozu jsou nejen automobily, ale i chodci a že nesmíme nikoho ohrozit.

Muži nás vidí jako váhavé řidičky, jako ty které spletou, co mohou a nejsou si jisté tak, jako oni. Jenže my to vidíme spíše jako výhodu.

Udělejme si statistiku nehodovosti u mužů a žen. Když ženy bourají, většinou jde o nějaké odřeniny, ale muži bourají v rychlosti a neopatrnosti. Tak co je lepší? Kdo je lepší řidič? Odpověď si najděte sami… To však není vše. Udělejte si také statistiku toho, kolik mužů se poutá za volantem a kolik se poutá žen. Žena si většinou sedne a hned se poutá, kdežto muži si až tak s poutáním hlavu nelámou.
Musíte si přečíst