Domů Volný čas Seriály aneb Jak zabíjet svůj volný čas

Seriály aneb Jak zabíjet svůj volný čas
Televize a počítač jsou největší požírači času. Když se děti anebo i dospělí nudí, nebo nemají pocit, že právě teď není nic na práci, po případě si chtějí jen na chvíli sednout a odpočinout, tak téměř vždy zapnou buďto televizi anebo počítač.

Proč seriály?

Seriály jsou velice oblíbené, protože jsou krátké a na pokračování. Díky tomu, že jsou krátké, jim dá mnoho lidí přednost před filmem, protože si řeknou, že se podívají jen na jeden díl a pak půjdou něco dělat, pravdou je, že pokud se podíváte na jeden díl, tak vás bude hodně lákat, jak to bude pokračovat, takže z jednoho dílů je hned několik. Kdežto filmy mají i několik hodin a to si člověk řekne, že tolik času sledováním zabít nemůže, navíc po těch hodinách strávených u filmů se dopracujete ke konci.

A pokud jde o otevřený konec, tak jsou nadšenci, kteří milují, když si mohou konec domyslet, ale jsou i lidé, kteří chtějí vědět, jak to daná osoba vymyslela a jak by to teda mělo končit.

Jaký seriál si vybrat?

Výhodou je, že seriálů existuje velice rozmanitá škála, takže si úplně každý vybere svůj žánry. Pokud jste milovníky detektivních zápletek, vyberete si detektivku, jestli máte rádi zamilované páry a jejich cestu ke štěstí, tak si zcela jistě pustíte romantické seriály.

Pokud byste svůj volný čas raději strávili smíchem, tak si pustíte nějakou komedii. Vhodný seriál si vybere opravdu každý, dokonce existují i krásné pohádkové seriály, které můžete pouštět vašim dětem.

Kde seriály mohu najít?

Většina seriálů se volně promítají v televizi, takže si jen přepnete na ten správný program a můžete se dívat. Pravdou je, že někteří v danou dobu nemohou, protože jsou třeba v práci anebo mají nějakou nutnou věc, a tak se nemohou dívat na televizi. Jsou lidé, kteří si v takovém případě seriál nahrají. Ale ne všichni mají tu možnost, a tak si hledají seriály na internetu.

Pravdou je, že mnohdy jde o nelegální stránky, kde jsou porušovaná autorská práva, proto také mnoho stránek bylo zrušeno. Ale je velice těžké říci, zda stránky, které dodnes dovolují pouštět seriály, jsou či nejsou legální, ale pokud je nikdo neodstranil, tak si můžeme myslet, že nejde o porušování zákonů.

Seriály jsou výborné pro zahnání nudy a vždy si najdete žánr, který se bude líbit i vám. Jsou kratší než film a pro mnohé jsou lákavější, ale stále existují lidé, kteří si raději pustí kvalitní film, než dva díly seriálu.
Musíte si přečíst