Domů Volný čas Jak se poprat s morální kocovinou

Jak se poprat s morální kocovinou
Určitě jste tuto situaci také zažili a to hlavně proto, že se večírek protáhl až do rána a vy si toho z toho večera nepamatujete mnoho. Co víte jistě, je to, že jste tam byli a nyní vás z toho pěkně bolí hlava. Může se vám také stát to, že se probudíte v cizím bytě, vedle naprosto cizího člověka a co teď?

Většinou v nás tyto situace vyvolávají morální pohoršení, protože zjistíme, že vlastně máme za sebou něco, co bychom za normální situace v žádném případě neudělali, ale alkohol zbořil mosty a my jsme se zachovali tak, jak jsme se zachovali. Alkohol má na svědomí to, že ztrácíme zábrany a děláme věci, které samozřejmě za normálních okolností neděláme.

Jestliže pijeme alkohol ve větší míře, začínáme říkat věci, které bychom říkat neměli, cítíme se odvážnější, krásnější, vtipnější, ale je tomu tak i ve skutečnosti? To bohužel vidíme až druhý den a pokud se k tomu všemu přidají i fotky, anebo dokonce videa, pak bychom se šli nejraději zahrabat pod zem.

Možná budete mít potřebu se někde omlouvat a řešit to, co jste provedli. Na to se ale vykašlete a počkejte, až se z toho úplně dostanete. Věci neuvidíte až tak černě, jako je vidíte po vystřízlivění. Nepátrejte po všem, co se na večírku dělo. Možná jste se nechovali nejlépe, ale možná také bude pro vás mnohem lepší toto vůbec nevědět. Pomůže vám to, že jste se líbala na diskotéce s vyhazovačem, šatnářem, barmanem i hostem diskotéky?

Raději žijte v tom, že jste neprovedla až tolik a zkuste se z té opice pořádně vyspat. Po pořádném vyspání vykročte do dalšího „čistého“ dne a nestresujte se tím. Příště si dejte raději pozor na to, co děláte, nekonzumujte alkohol v takové míře.

Samozřejmě toto je krédo každého z nás, když se probudíme druhý den po mejdanu. V hlavě máme pouze to, že už to neuděláme nikdy více, ale kolikrát jsme toto pravidlo již porušili? Mnohokrát a porušíme jej zase.
Musíte si přečíst