Domů Volný čas Jak být správnou ženou?

Jak být správnou ženou?
Být správnou a chtěnou ženou je obtížné. Někdo si myslí, že být ženou je snadné, jenže není. Je to o velké odpovědnosti a o snaze chtít se sebou něco dělat. Stále na sobě pracovat a přát si být skvělou. Tou, za kterou se každý muž otočí. Jistě toužíš být i ty na sebe pyšná, vědět, že jsi něco dokázala, že něco víš a máš co předávat svým dětem, později i vnoučatům.

Být skvělou ženou je o velké zodpovědnosti a velké práci. Musíš se sama vzdělávat. Ne jenom odbýt svou práci tím, že si splníš, co máš. V práci se tě nemusí ptát na to, kdo to byl Jan Hus, nebo který malíř nakreslil obraz Výkřik. Jenže tvé děti se na to mohou ptát, nebo potkáš lidi, kteří se o takové věci zajímají, je dobré vědět, o čem vlastně mluví. Mít všeobecný přehled je velmi důležité.

Měla bys každý den číst, ale ne jenom časopisy nebo články na internetových stránkách. Myslím číst kvalitní literaturu. Pokud máš ráda romány tak např. Tamara Ireland Stoneová, Joyce Maynardová, Judy Pascoe nebo Danielle Stell, pokud preferuješ dobrodružné knihy, můžeš si přečíst třeba knihy od Julese Verna, Dana Browna nebo třeba Adama Blakea, pokud však dáváš přednost historickým knihám a bibliografii tak si můžeš přečíst skvělé autory jako je Michaela Lindingerová, Sarah Taylorová, Lena Dunhamová, Ken Follett nebo třeba Jiří Hanibal. Je mnoho dobrých knížek, které není od věci si přečíst. Nejenom kvůli slovní zásobě, která je velmi důležitá při komunikaci s lidmi, ale také z nich hodně získáš. Určitě však nejvíce muži ocení, když jejich žena mluví krásně a spisovně. Vulgární výrazy ženu jenom pošpiní, ale krásný a vytříbený jazyk je jako pastva pro duši.

Pokud ti práce, nebo domácí povinnosti nedovolují každý den číst, najdi si čas třeba přes víkend. Pošli děti s tatínkem na procházku, nebo je večer brzy ulož, vezmi si knihu a ponoř se do děje knihy. Najít si čas sama pro sebe, na chvilku oddechu při čtení nebo nějaké jiné práci, je něco co se ti vrátí. Nejenom, že se odreaguješ a uvolníš, ale také nabydeš nové poznatky.

Knihy si nemuší nutně kupovat, zajdi se podívat do knihovny, jestli je tam třeba nemají k vypůjčení, nebo se podívej na internet a stáhni si je do svého počítače. Spousta literatury je v dnešní době na internetu ke stažení, pokud máš čtečku knih, jistě víš, jak si je stáhnout do ní a číst si po večerech v pohodlí novou krásnou světovou literaturu. Taky se můžeš přihlásit do nějakého knižního klubu, kde můžeš na knihy získat slevu anebo kupovat knihy ve výprodeji, kde jistě narazíš na hodně zajímavých kousků, možností je spousta. Také můžeš navštívit antikvariát, dají se zde pořídit knihy za rozumné ceny a narazíš zde na spoustu kvalitní a dobré literatury. Obsluha antikvariátu ti jistě doporučí nějakou dobrou knihu, kterou si můžeš odnést domů a večer nebo už po cestě se do ní začíst.

Hledat v knihách či na internetu informace k problematice, která tě zajímá. Vědět o svých zálibách a oblíbených autorech všechno, co jde. Je také velmi přínosné. Až přijde na nějakou konverzaci s kamarády, budeš umět oslnit svými

znalostmi. Ano možná se budou tvářit opovrženě, ale to je jen důkaz toho, že ti závidí a mají proč. Je dobré se občas vytáhnout i před svými kamarády. Ukázat, že máš snahu na sobě stále pracovat, ať je ti dvacet nebo čtyřicet nebo dokonce padesát. Stále se můžeš učit novým věcem, zkoušet nové a nepoznané věci. A je dobré se občas pochlubit tím, co umíš. Zvedneš si tak sebevědomí a ukážeš svému okolí, že vzdělání je důležité v každém věku. A stojí za to.

Díky samostudiu, čtení odborných knih a zájmem o nové věci, budeš mít široký přehled. Nebudeš uzavřená jen na oblast, kterou se živíš, a potřebuješ ji dobře ovládat. Budeš mít přehled i o jiných oblastech, které tě baví, nebo bys o nich ráda něco věděla.

Taky je velmi důležité vědět, jak o sebe pečovat, jak být pěkná a půvabná. Umět se správně nalíčit a nepřehnat to s kosmetikou, což by ti na půvabu a kráse jen ubralo. I správný účes hodně poví o tvé osobnosti.

I tvůj styl oblečení a správná kombinace barev je důležitá pro dokonalý obraz správné ženy. Měla bys vědět, co s čím můžeš sladit, co bys naopak ve svém šatníku na svou postavu mít neměla a co jí naopak velmi lichotí. Každá z nás jsme jiná, je důležité si to zapamatovat a řídit se tím.

Každá žena má svůj vlastní styl, nekopíruje své kamarádky ani celebrity. Snaží se být originální a jedinečná. Ví, co její postavě sluší a umí to zkombinovat. Umí sladit barvy. Ví, co chce a jde si za svými sny.

Měla by sis umět sama poradit, když zrovna nikoho nemáš po ruce. Většina žen umí šít, plést, vyšívat, je kreativně zaměřená. Umět nějaké ruční práce je užitečné, protože velmi dobře ukrátí čas, a navíc se naučíš vytvořit si krásné a jednoduché doplňky do bytu.

Aby tvá postava dobře vypadala, měla by ses o ni taky dobře starat. Protože to jak správně jíš, ukazuje hlavně tvoje pleť a postava. Proto bys měla jíst zdravě, nebo alespoň jíst hodně ovoce a zeleniny. Čas od času zhřešit můžeš, ale zdravá strava dodá tvému tělu dostatek energie na celý tvůj den a také nebudeš trpět nafouklým bříškem nebo bolestmi hlavy, či mastnou pletí a to za to přeci stojí ne?

Sport je také velmi důležitý, nejenom, že formuje tvou postavu do pěkných křivek, ale taky se díky němu cítíš svěží a fit. Nemusíš však každý den dřít v posilovně. Stačí půl hodinky cvičení třikrát týdně a tvé tělo to za pár týdnů jistě ukáže světu, jak krásně se mu věnuješ.

Správná žena nepotřebuje bytové architekty, aby ji navrhly interiér bytu. Umí si vyhledat inspiraci v časopisech nebo katalozích a podle inspirace si sama předělat byt. Za použití pár korun v peněžence, správná žena vytvoří něco nepřekonatelného. Pár ušitých doplňků z pěkné látky, nějaký krásně nakreslený obraz, trocha píle a menší pomoc partnera při stěhování a byt hned vypadá jinak.

Být ženou je skvělé. A být skvělou ženou je to, co ti umožní mít sama ze sebe radost, být na sebe pyšná a vědět, že každý muž, ať je to tvůj manžel, partner či snoubenec, na tebe bude pyšný a bude se s tebou rád chlubit před svými kamarády, protože upřímně, který muž by nebyl hrdy na tak vzdělanou a půvabnou ženu?

Autorka textu: Stanislava Vaďurová
Předchozí článekRetro šaty
Další článekTémata k rozhovoru

Musíte si přečíst