Člověk potřebuje pohyb ke svému životu. Pokud celé dny budete sedět jenom u počítače nebo na gauči před televizí, nejenže vám začnou atrofovat svaly a zhoršovat se držení těla, ale budete také pomalu kynout.

Je lepší si vybrat aktivitu, co vás bude bavit a zároveň se přitom dostatečně zapotíte. Jedním z těch nejideálnějších sportů je cyklistika.

Kolo je základ všeho

Na rozdíl třeba od běhání je nezbytné do cyklistiky vložit i relativně hodně financí, a to hlavně za kolo. Bez kvalitního stroje se sice obejdete, nicméně pouze při jezdění po městě a jeho blízkého okolí. Jakmile se budete chtít vydat někam dál, s nekvalitním bicyklem se vám příliš dobře spolupracovat nebude.

Nejenže se na něm nebudete cítit na dlouhých trasách pohodlně, ale zároveň můžete riskovat únavové poškození, které může vést až k nehodě. I proto je v tomto případě je výhodnější příliš neškudlit a koupit skutečně dobrou mašinu, jenž je vhodná i na delší a komplikovanější trasy. Takovéto kolo nemusí stát vyšší desítky tisíc, ve slevě určitě najdete něco vhodného i za dvacku a možná i méně.

Co na sebe?

Bez vhodného kola není dobré vydávat se do dálek, zvláště, chcete-li jezdit jak po silnici, tak i v kopcovitém terénu. Na celkovém zážitku se však nemusí podepsat pouze samotné kolo, ale i outfit. I ten by měl být alespoň trochu kvalitní.

V tomto ohledu je pro cyklisty ideální třeba oblečení Maloja, jenž se vyznačuje jak moderním střihem, tak hlavně kvalitním zpracováním a materiály. Od této značky si můžete koupit třeba ponožky, trička, šortky a další typické oblečení vhodné na kolo i mimo něj.

Ve výbavě by vám neměly chybět ani cyklistické brýle POC, jež se mohou pyšnit nejen pěkným moderním designem. Jedná se totiž zároveň i ochranu před silným slunečním zářením, respektive proti hmyzu, případně drobným kamínkům.