Střihy spodního prádla jsou různé a každý z nich má své příznivce i odpůrce. Jak se od sebe liší a kterému dát přednost?

To, co od pánského spodního prádla chceme, je především pohodlí a příjemné nošení. Ideálně bychom o něm dotyčný během celého dne vůbec nevěděl. Rozhodně by nemělo nijak omezovat v pohybu.  Snad každý někdy zažil, jaké to je, když se musí neustále upravovat, popotahovat, prádlo škrtí nebo je naopak příliš volné a materiál je nepříjemný na dotek. Nepadnoucí prádlo nám dokáže zkazit celý den, výběr správného střihu je proto velmi důležitý. V současné době rozlišujeme tři hlavní stříhy pánského spodního prádla.

Trenýrky

Volný střih a široké nohavičky poskytují velké pohodlí, nikde nic netlačí, neškrtí ani nijak neomezuje, zároveň ale neposkytují téměř žádnou oporu pro intimní partie, což může být nepříjemné především při sportu a pohybových aktivitách. Při výběru trenýrek bychom si měli dát především pozor na to, abychom zvolili správnou velikost, protože podle výzkumu si muži často kupují spodní prádlo až o dvě velikosti větší, než reálně potřebují.

Slipy

Mohlo by se zdát, že již dávno upadly v zapomnění, ale opak je pravdou. Až třetina mužů stále nosí generacemi oblíbený střih upnutých slipů, které jsou anatomicky tvarované a nemají nohavičky. Jsou velmi populární především u sportovců a mužů, kteří nosí upnuté kalhoty. Poskytují perfektní oporu mužským partiím a dostatek pohodlí při pohybu.

Boxerky

Jsou anatomicky tvarované, obepínají zadek, mívají tvarovaný klín a kratší upnutou nohavičku. Sluší každému typu postavy a spadají mezi nejuniverzálnější střih spodního prádla. Jsou vhodné pro sport i volný čas.

V nabídce obchodů samozřejmě najdeme i mnohé další střihy, které však vychází z těchto tří základních. Ideální je vyzkoušet a zjistit, který vyhovuje právě nám a na kterou aktivitu. Není nutné zůstat jen u jednoho střihu.