Pravděpodobně téměř každá žena si přeje mít pružnou a krásnou pokožku bez vrásek a vypadat stále mladě. Toto přání nemusí zůstat nevyslyšeno, musíme ale o svůj vzhled důkladně pečovat. A to nejen zvenku, ale i zevnitř.

Pitný režim i kolagen


Tím prvním nápadem, jak ovlivnit vzhled pleti a současně i kvalitu vlasů a nehtů, je jídelníček a pitný režim. To, co jíme, se promítá v tom, jakým stylem naše tělo reaguje, a jak kvalitní máme pokožku, vlasy i nehty. Některé ženy to mají jednodušší, příroda k nim byla štědrá a nemusí se tolik snažit, jiné se bez každodenní péče neobejdou. Na všechny působí čas a také snižování hladiny kolagenu. Ten si naše tělo vytváří, ale s přibývajícím věkem ho v těle ubývá a jeho produkce klesá. Kolem čtyřicítky se tak objevují první známky stárnutí, jako jsou povadlá kůže, vrásky nebo méně kvalitní vlasy a nehty, ozvat se mohou i bolesti kloubů. Proto je vhodné doplňovat kolagen do těla, abychom podobné příznaky co nejvíce oddálili.

S kyselinou pro mladistvější vzhled


Na pleť, regeneraci i růst vlasů a zdraví kloubů a pohybového aparátu působí také kyselina hyaluronová. Její užívání může znamenat také zvýšení elasticity pokožky a zlepšení celkového vzhledu, protože pomáhá podporovat tvorbu nových kolagenových vláken. Může pomoci také s úlevou při pálení žáhy a při prevenci zánětu močových cest. Pro péči zvenku je pak vhodné využívat přírodní kosmetiku, která obsahuje jen minimum chemických látek a různých stabilizátorů a je k pleti šetrnější. Volíme vždy takovou kosmetiku, která odpovídá typu naší pleti, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

S krásnou pletí a zdravými vlasy nám mohou pomoci vitamíny, kolagen, kyselina hyaluronová a správný pitný režim i vyvážený jídelníček. Zapomínat nesmíme na čištění pleti, abychom ji zbavili všech nečistot, smogu a prachu a také kvalitní péči. A v neposlední řadě nesmí chybět ani šťastný úsměv.