I když to tak na první pohled nemusí vypadat, spodní prádlo je základ každého skvěle vypadajícího outfitu. Může vaší postavě zalichotit nebo naopak zcela pokazit výsledný dojem. Jak si tedy vybrat to správné?

Vybírejte podle své postavy

Prvním krokem k výběru dámského spodního prádla je zaměřit se na to, jakou postavu máte. Potřebujete zamaskovat nějaké nedostatky? Nebo naopak chcete zdůraznit určité linie? Jestliže se potýkáte s větším zadečkem, vyzkoušejte klasický střih kalhotek z pevnější látky. Skvěle sedne pod kalhoty i pod sukni. Opticky zeštíhlit jej mohou také brazilky, což jsou kalhotky do půli zadku. Pokud máte větší bříško nebo plnější tvary, volte kalhotky s vyšším sedem. Tento typ prádla totiž skvěle vytvaruje pas a zároveň stáhne břicho i boky.

Prádlo slaďte s outfitem

Zásadou číslo jedna je shodná barva s oblečením, které chcete daný den nosit. Tmavé prádlo pod světlým či průsvitným oblečením může způsobit nejedno faux pas. Tak stejně to platí se světlým prádlem pod tmavý outfit, které bude zákonitě prosvítat. Pod tenké a jemné tkaniny je dobré vybrat kalhotky, které nemají příliš látky.

Pokud oblečení není přiléhavé, klidně si můžete dovolit sáhnout po prádlu s nohavičkami nebo sportovních střizích kalhotek. To stejné platí i pro muže. Na každodenní nošení je vhodný jakýkoliv typ pánského spodního prádla, avšak pod společenský oblek volte pouze boxerky nebo slipy.

Dbejte na velikost

Vhodně zvolená velikost je velmi důležitá. Nikdy si neoblékejte prádlo, které je vám těsnější. Nejenom, že vás bude celý den nepříjemně škrtit a způsobovat vám otlaky, ale také vytvoří nelichotivé faldíky a zářezy, které budou vidět. Podobně působí i větší spodní prádlo. Přebytky látky by mohly způsobovat, že oblečení bude nevzhledně odléhat.

V úvahu vezměte i počasí

Venkovní teploty jsou rozhodně faktorem, podle kterého by se mělo prádlo vybírat také. V letním teplém počasí je lepší nosit přírodní a savé materiály, jako je například bavlna. Vyzkoušet můžete různé vykrojené střihy, které budou mnohem pohodlnější než klasická tanga.