Není nic špatného na tom chtít shodit pár kilogramů nebo si vytvarovat postavu, abyste se sebou byli spokojení. Problém však nastává ve chvíli, kdy se celý váš život smrskl do úzkostlivě dodržovaného jídelníčku a dření v posilovně. Jestliže totiž k hubnutí nemáte správný přístup, kilogramy dolů nepůjdou.

Jídlo není nepřítel

Je jasné, že pokud má být redukce váhy úspěšná, je třeba z jídelníčku vynechat příliš mastné, tučné a sladké potraviny. Každé tělo má svůj vlastní řád a systém, jak se zbavuje přebytečných kilogramů – nijak mu však nepomůžete, pokud se při každém uklouznutí budete cítit provinile. Taktéž vám na psychické pohodě příliš nepřidá, pokud se jídlo stane věcí, kterou budete řešit v podstatě celý den. Správné stravování je jenom nástroj, jak zlepšit svoje zdraví a dosáhnout ideální kondice. V žádném případě byste se však neměli stát otroky vašeho svého jídelníčku. Pokud si nevíte rady s tím, jak ideálně nastavit denní příjem, aby tělo dostávalo všechny důležité živiny, zkuste se poradit s výživovým poradcem. Mnoho z nich vám vypracuje jídelníček i s nákupním seznamem. Nemusíte se tedy ničím stresovat, jen si na každý den připravíte do krabiček hlavní jídla i svačiny.

Pohyb je důležitý

I když zdravá a vyvážená strava je velmi důležitá, kilogramy dolů nepůjdou bez pohybové aktivity. Cvičení má jednu neuvěřitelnou výhodu – po každém fyzickém výkonu vás tělo odmění radostným pocitem. Může za to vyplavování serotoninu. I když vám pohyb nic moc neříká a představa běhání na páse v posilovně vás děsí, existují mnohé alternativy, kdy jde cvičení ruku v ruce se zábavou. Vyzkoušet třeba můžete sálové aktivity. Jóga, pilates, spinning nebo kruhový trénink – to vše jsou zábavná cvičení, při kterých zapomenete, že vlastně pracujete na nové postavě. V hubnutí mohou pomoci i sporty, jako jsou plavání, squash, tenis nebo volejbal. Důležité je, aby vás aktivita opravdu bavila. Odměnit se potom můžete ve wellness centru, kde zregenerujete tělo a naberete síly do dalšího cvičení!

 

 

Další rady ohledně hubnutí naleznete také na www.bezvamamca.cz