Domů Móda Plesová sezóna na spadnutí aneb jak vybrat šaty do společnosti

Plesová sezóna na spadnutí aneb jak vybrat šaty do společnosti
Do oficiálního začátku plesové sezóny oficiálně zbývá jen několik dní, což pro vás znamená jediné – důkladnou revizi šatníku. Zjistíte-li, že ve v něm žádné vhodné šaty do společnosti nejsou, nezbude vám, než se po nich urychleně poohlédnout. Pokud si nejste jistá, čím se při výběru řídit a jak je doplnit vhodnými šperky, dejte na naše praktické tipy.

Ideální šaty musí padnout jako ulité

Základní pravidlo, kterým byste se měla bezpodmínečně řídit, zní:“Šaty na ples vám musí dokonale padnout a musíte se v nich cítit dobře.“ Uvědomte si, že se na ples či společenskou akci jdete především bavit, což vám nepadnoucí (byť perfektně střižené) šaty nedovolí. Dejte pozor na to, aby vás šaty netlačily a látka nevytvářela nevzhledné záhyby.

Jakou barvu?

Největší dilema budete řešit v rámci výběru barvy. Obecné pravidlo neexistuje a měla byste sáhnout po modelu, který vás upoutá na první pohled. Na druhou stranu je pravda, že brunetkám sluší tmavší a sytější barvy, světlovláskám světlé a pastelové odstíny a zrzkám dá vyniknout zelená a žlutá.

Plesové šaty podle typu postavy

Zohledněte také typ vaší postavy. Pro vysoké ženy jsou ideální delší šaty či kombinace korzetu a dlouhé sukně. Právě ta postavu „rozčlení“ a opticky sníží. Na vyšší postavě skvěle vyniknou asymetricky střižené šaty.

Pokud máte opačný problém, respektive pokud vám pár centimetrů chybí, měla byste naopak sáhnout po kratším střihu. Krátce střižené šaty do společnosti vaši postavu opticky prodlouží. Na modely, které končí někde v polovině stehen, však zapomeňte – příliš odvážné šaty nejsou pro společenskou akci tím pravým ořechovým.

A jak zakrýt nápadnější boky? Šaty se střihem do áčka. Naopak nejsou vhodné outfity s tenkými ramínky, protože by se kvůli plnějšímu dekoltu mohly zařezávat do ramen. Patříte-li mezi majitelky většího poprsí, sáhněte pro korzetu.

Doplňky a obuv

Dokonalého vzhledu nedosáhnete bez zmíněných doplňků a obuvi. Co se té týče, vsaďte na slavnostnější model a lodičky, ve kterých chodíte během roku, protentokrát nechte odpočívat v botníku. Nenechte se unést vyššími podpatky – můžete díky nim získat pár cenných centimetrů navíc, ale tím spíš budete muset hlídat balanc během tance. Nové lodičky si pár dní před plesem „prošlápněte“, vyhnete se tak puchýřům.

Na plese by vám neměla chybět kabelka, která poslouží jako úložný prostor a vhodně doplní šaty. Sáhněte po elegantním psaníčku ve stejné barvě, jako jsou vaše šaty. Neméně zajímavá je ovšem i kontrastní kombinace. To samé platí i o špercích. Vždy volte barvy, které se nebijí, ale vhodně doplňují.

Tip na závěr: perfektně střižené a padnoucí šaty do společnosti seženete v oblíbeném e-shopu i-moda.cz! Nepřehlédněte ani elegantní tuniky, které se hodí na méně formální akce a párty.
Musíte si přečíst