Zima se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a my se tak už můžeme začít těšit na jaro. A spolu s ním také na začátek golfové sezony. Tento sport, který nesl po dlouhé roky nelichotivou nálepku sportu pro bohaté, se stává čím dál oblíbenější kratochvílí napříč všemi společenskými vrstvami.

A není divu – pobyt v krásné přírodě na čerstvém vzduchu funguje jako balzám na nervy a je skvělým protipólem stresujícího života plného práce a starostí. Pokud jde o vybavení, hole a veškeré golfové doplňky, jako jsou golfové míčky, rukavice, týčka, markovátka nebo lovítka, vše vám na většině hřišť za poplatek zapůjčí. Aspoň ze začátku si tedy s výbavou hlavu lámat nemusíte, až postupem času si můžete pořídit svou vlastní.

V čem vyrazit

Pozornost je však třeba věnovat tomu, v čem vyrazíte hrát. Důležitou otázku „co na sebe“ neřeší v tomto případě jenom ženy-golfistky, ale i muži-golfisté. Platí zde totiž jistá etiketa, kterou byste měli ctít, pokud chcete předejít nepříjemnému faux pas. Zřejmě každý ví, že rifle či vytahané mikiny na golf nepatří, v nich byste se dostali do nepříjemného centra pozornosti. Oblečení na golf musí být pohodlné a zároveň stylové a elegantní. Prim hrají trička s límečkem a plátěné kalhoty. Pokud vám to připadá příliš konzervativní, můžete experimentovat s barvou – proč být za šedou myšku? Paleta odstínů je daleko pestřejší, tak se nebojte být na hřišti vidět.

Nepodceňte počasí

Hlavně na jaře dovede být počasí rozmarné a nevyzpytatelné. Teploty se do žádných závratných výšin nešplhají, fouká studený vítr, znenadání se může objevit nepříjemná dešťová přeháňka. Proto je dobré se pořádně připravit, aby vás nic z toho nezaskočilo, a vy jste kvůli prochladnutí a nachlazení neskončili v posteli. Na sebe oblékněte bundu, která nepromokne ani neprofoukne, a do svého cestovního bagu na golf nebo příruční tašky si pro jistotu přibalte vrstvu oblečení navíc – slabší svetr určitě oceníte. Zvýšenou pozornost věnujte také správnému obutí. Právě golfové boty se totiž podstatnou měrou podílí na vašem výkonu – zajišťují stabilní postoj při hře a zároveň také potřebný komfort. Pohodlí je totiž v případě golfu dvojnásob důležité. Pokud se cítíte dobře, odrazí se to také na vašich výsledcích. Tak, nenechejte nic náhodě a vyrazte na nákup kvalitního vybavení v předstihu!