Domů Volný čas Nejlepší autosedačky od babypark.cz!

Nejlepší autosedačky od babypark.cz!
Cestování automobilem je sice poměrně bezpečné, avšak i tak při něm někdy hrozí riziko nehody či určitého zranění. V tomto ohledu jsou nejvíc vystavěni riziku naši nejmenší – vždyť děti ještě nemají tak vyvinutou tělesnou konstrukci a jsou tak lehce náchylné k případnému zranění. Cestovat však občas jednoduše musíte a chcete i s nimi, abyste jim ukázali krásy krajiny a zároveň dopřáli nové zážitky z cestování. Naštěstí jsou zde dětské autosedačky, chránící děti při jízdě automobilem.

Na začátek je nutno zmínit, že autosedačky jsou pro řidiče motorových vozidel povinné, pokud se v autě vezou děti nižší než 150 cm a lehčí než 36 kilogramů. Pokud autosedačku nezakoupíte a převážíte děti posazené na vašich nohách nebo na obyčejné sedačce, riskujete při dopravní kontrole pokutu od policistů. Bezpečnost v cestní dopravě je velice důležitá, a komu jinému ji nedopřát než dětem, že?

Snímka obrazovky 2013-08-29 o 12.38.59

Další důležitá informace – při výběru sedačky se neřiďte věkem v tom smyslu, že vás bude váš starší syn prosit, abyste mu zakoupili větší sedačku než jeho mladší, ale podobně těžké dcerce. Nejklíčovější je totiž právě tělesná váha, od které by se měl odvíjet typ zakoupené dětské autosedačky. V prvních letech života vašeho dítěte, kdy váží maximálně třináct kilogramů, vyberte sedačky obrácené proti směru jízdy, tzv. vajíčka. Sezení proti směru jízdy má zde ochranné opatření a dítě by mělo takovouto jízdu v pohodě zvládnout. Další kategorii jsou sedačky pro děti od devíti do osmnácti kilogramů tělesné váhy – tehdy už sedí ve směru jízdy a jsou připoutané speciálními popruhy, tvořícími příslušenství autosedačky. Poslední v našem výčtu jsou autosedačky pro ,,nejtěžší“ malé děti ve váhového kategorii 15-36 kilogramů – tam už se poutají běžnými pásy, které se pak samozřejmě přizpůsobí tvaru jejich těla.

A kde si tyhle kvalitní autosedačky zakoupit? Můžete využít internet, kde jsou k dispozici víceré internetové obchody, my bychom však rádi vyzdvihli jeden z nich. Autosedačky Babypark.cz totiž nabízejí široký sortiment dětských autosedaček či kočárků při výhodných cenách a skvělých dodacích podmínek!

 
Musíte si přečíst