Domů Domácnost Architektura Obývací stěny – komfortní vybavení obývacího pokoje

Obývací stěny – komfortní vybavení obývacího pokoje

Zařizování domácnosti je pro mnohé velký oříšek. Ne všichni lidé si umí poradit s výběrem ideálního vybavení. Když dojde na nákup obývací stěny, je nutné zohlednit hned několik požadavků, jako jsou velikost obývacího pokoje, design nábytku, barvy na stěnách i cenové možnosti. V každém případě by měl být interiér zařízen dle libosti všech členů rodiny.

Jak vybrat ideální nábytek?

Není možné pochybovat o tom, že je obývací sestava klíčovým druhem nábytku tohoto pokoje. Pokud bydlíte v malém panelákovém bytě, dopřejte interiéru menší moderní stěny. Obývací pokoj v rodinném domě potřebuje naopak větší model s patřičným úložným prostorem, více poličkami a komodou. Kdybyste se rozhodli pro designově propracované, ale malé obývací stěny, pokoj by byl příliš prázdný. Dnes si můžete pořídit produkty s prostorem pro televizi, vitrínami a poličkami pro knihy, fotografie anebo skleničky. Před koupí byste si měli dobře rozmyslet, co všechno si přejete do obývací sestavy umístit.

Styl a materiál moderní obývací stěny

Jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Vzhled a styl obývací stěny záleží na náladě obyvatel domu, ale také na ostatním vzhledu nábytku v místnosti. Ať už si vyberete rustikální, extravagantní, masivní, moderní i bílé obývací stěny, nikdy nešlápnete vedle. Jen pamatujte na celkový soulad vybavení a stěn interiéru. Do obývacího pokoje se hodí světlejší a střední odstíny zdí, protože tmavé tóny mohou působit depresivně. Když vsadíte na pastelové varianty, máte vyhráno. Obývací stěny se vyrábějí z lamina, foliované MDF, dýhy či masivu. Posledním trendem je kombinace materiálů. Na výsluní se dostává kov a sklo. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na internetové stránky FORLIVING, kde se před vámi objeví stylové a cenově výhodné obývací sestavy.

Musíte si přečíst