Domů Domácnost Jak na kvalitní přípravu kolaudačního večírku

Jak na kvalitní přípravu kolaudačního večírku
 

Pořídili jste si nový byt či dům? Jistě se těšíte, až ho ukážete svým přátelům a známým. Skvělou příležitostí je uspořádání kolaudačního večírku, který je společnou oslavou nového domova. Co je třeba připravit, aby celá párty proběhla v uvolněné a příjemné atmosféře?

Sestavte si plán

Ten je nejvhodnější pomůckou, zejména když očekáváte větší množství hostů. V prvé řadě je třeba naplánovat, v jakém duchu bude akce probíhat. Podle toho si sepište seznam hostů. Budete chtít také pozvat rodinu či kolegy z práce? Také byste hned na počátku měli mít konkrétní představu o rozpočtu. Dle něho rozplánujte občerstvení a nápoje. Raději se zaměřte na jednoduché pokrmy, které se budou podávat v nádobkách na jedno použití, jakými jsou např. plastové talíře. Odpadne vám tak čas s náročnou přípravou jídel a následným úklidem.

Zaměřeno na rautový stůl

Na kolaudačním večírku se občerstvení zpravidla konzumuje ve stoje či za chůze při prohlídce vašeho nového bydlení. Z toho důvodu si připravte jednoduché pokrmy, jejichž konzumace není nikterak náročná. Ideální jsou polévka či guláš, pro jejichž servírování se velmi osvědčily termo misky a vaničky. Dokáží totiž dlouhodobě udržet teplotu jídla. Horké pokrmy tak nebudou pálit hosty v rukou. Další občerstvení, kterým se můžete inspirovat, jsou sendviče, jednohubky, sýrové a uzeninové talíře, rolky, masové kuličky, zelenina v kombinaci s dipy apod.

Nezapomeňte na nápoje

Správná oslava se neobejde bez podávání alkoholických a nealkoholických nápojů. Nač shánět velké množství hrníčků a skleniček, když můžete využít papírové kelímky. Jsou určeny pro nápoje až do teploty 80 °C. Plastové skleničky na víno vám rovněž ušetří náklady na pořizování skleniček opravdových. Papírové talíře a další jednorázové nádobí zakoupíte v online papírnictví, jehož sortiment je právě na podobné oslavy zaměřený.
Musíte si přečíst