Praktické a přesto velmi elegantní kruhové náušnice jsou vhodné pro mnoho příležitostí. Jejich velkou výhodou je, že se dají sladit snad jakýmkoliv oděvem. Patří k jedním z prvních typů náušnic , kterými se lidé zdobili již ve Starověku. Dokazovali bohatství a společenské postavení svého nositele. Nyní plní spíše estetické a módní nároky dnešní společnosti.

Kruhy jsou k dostání v rozmanitých velikostech (obvykle je uváděn průměr), vyrobené z více druhů materiálů, a samozřejmě v nejrůznějších provedeních. Snad každá žena si dokáže v tak široké nabídce vybrat to pravé. Navíc je obecně známo, že náušnice kruhy byly, jsou a zřejmě vždy budou šperkem, který jen tak nevyjde z módy.

Celozlaté či s drahými kameny?

Rozdíl mezi těmito typy kruhů je zřejmý. Málo kdo však ví, že zlaté kroužky se většinou vyrábějí duté. Je to z důvodu lepší cenové dostupnosti, což zaručuje právě jejich odlehčení. Naopak náušnice kruhy osazené zirkony a jinými kameny, jsou odlévány a tudíž nemohou být duté. Nejčastěji jde o stříbrné náušnice kruhy.

Zlaté náušnice kruhy a kruhy z bílého zlata jsou také osazovány drahými kameny, počítejte ovšem s vyšší cenou v porovnání s těmi bez drahých kamenů. Dělají ovšem své ceně čest, protože na dámském uchu neobyčejně vyniknou, a každá jejich majitelka může být náležitě pyšná.

Povrchová úprava a tvar

Aby kruhy bez drahých kamenů vynikli, obvykle jsou vybrušovány či opatřeny zdobnou rytinou. Mezi klasiku samozřejmě patří hladké lesklé provedení s kulatým profilem. Někdo však může být nakloněn profilu hranatému. Můžeme se setkat i s kruhy, které jsou tvarovány do oválu, které dokáží prodloužit zakulacený obličej.

S větší poptávkou jsou zlatníci a zlatnické firmy nuceni přicházet se stále novými typy. Proto jsou kruhy vyráběny v kombinaci různobarevného zlata. Používá se žluté, bílé a červené (růžové) zlato. Kruhy tak získávají velmi originální vzhled.

Typy zapínání

Provedení těchto náušnic vyžaduje pouze dva známé typy zapínání. Právě u dutých kruhů se používá zasouvací uzávěr. Jde o velmi jednoduché zapínání pro manipulaci, kdy dřík náušnice zasunete do dutého otvoru. Druhým typem je zacvakávací uzávěr, který je někdy opatřen pojistkou. V takovém případě musíte slyšet cvaknutí. Není-li tomu tak, náušnice potřebují dostatečně napružit pro jejich správnou funkci.