Domů Domácnost Prodej bytu či domu vás bude něco stát. Investice se ale vyplatí!

Prodej bytu či domu vás bude něco stát. Investice se ale vyplatí!

 

Člověk by řekl, že když něco prodává, peníze spíš získá, než že by je musel vydat. Jestli ovšem chcete získat maximální sumu, budete muset pár tisíc investovat. Do právníka, copywrittera, fotografa, odhadce ceny nemovitosti a dalších služeb.

Samozřejmě je možné pustit se do všeho na vlastní pěst, ale nedoporučujeme to. Žádný člověk není odborník na všechno. Pokud zvládnete sepsat mistrovský text inzerátu, zřejmě už si tolik neporadíte se správným odhadem ceny nebo zhotovením smlouvy. Proto si vezměte na pomoc férový realitní portál CINCINK.

CINCINK je spásou trhu s nemovitostmi

Doposud byste si museli zvlášť shánět právníka, fotografa a jiné odborníky. Dnes je všechny seženete na jednom místě na pár kliknutí. Pod křídly Komerční banky vznikl nedávno portál CINCINK, který spojuje prodávající s kupujícími a také obě strany s profesionály, již jsou při prodeji či koupi potřeba. A ačkoliv byl portál spuštěn teprve nedávno, už na něm najdete tisíce inzerátů. Nabízí totiž možnost vložit inzerát zdarma. Tím ovšem teprve začínáme.

Nechte si zpracovat odhad ceny

Kolik byste si za prodej bytu či domu přáli utržit peněz? Zřejmě co nejvíce. Důležité ovšem je cenu nepřepálit, jinak se bude jen těžko hledat zájemce. A když byste později zlevnili, nepůsobilo by to dobře. Raději nechte odhad na odborníkovi.

Odborník ani nemusí chodit k vám na návštěvu

Přes férový realitní portál CINCINK získáte odhad ceny nemovitosti za pouhých dvě stě korun, určitě si ho tedy zařiďte. Odhadce ani nemusí chodit k vám domů, stačí mu zaslat patřičné informace.

Na inzerátu si dejte záležet

Podívejte se na věc ze svého pohledu. Na jaký inzerát byste sami klikli? Pravděpodobně na ten, kde by vás upoutaly fotografie, nadpis i text. Pokud byste pak v těle inzerátu objevili ještě něco skvělého navíc, pouze by vás to utvrdilo v tom, že o této nemovitosti byste určitě měli zapřemýšlet.

Fotky, text i vizualizace prodávají

Pro první dojem jsou extrémně důležité dobré fotografie, které vám nachystá profesionální fotograf. Dále je nezbytný dobrý text, jenž nemovitost dokonale popíše, vypíchne její klady a zodpoví všechny možné otázky potenciálních zájemců. Když k tomu nabídnete ještě něco navíc, úspěch je zaručený. Přes CINCINK lze získat například vizualizaci interiéru či 3D plánek nemovitosti.

Při prodeji se nenechte obalamutit

Pak už je na řadě samotný prodej. Budete potřebovat sestavit smlouvu a vyřešit úschovu peněz. Na smlouvy z internetu se rozhodně nespoléhejte, na ty už doplatila spousta lidí. Na právníka protistrany také ne, ten tady není pro vás a rozhodně se nebude snažit sepsat smlouvu co nejvýhodněji pro vás.

Na finance raději pozor

Proto si zaplaťte profesionální právní služby, nechte si zpracovat opravdu spravedlivou smlouvu, ať vám později nezbydou jen oči pro pláč.

Nemyslete si, koupě nemovitosti není legrace ani pro druhou stranu. Ta zase potřebuje poradit, jak a komu zaplatit daň z prodeje nemovitosti, jakým způsobem si ověřit technický stav nemovitosti apod. CINCINK nabízí pomoc s tím vším.

 

Musíte si přečíst