Domů Móda Chytré tipy do vašeho šatníku

Chytré tipy do vašeho šatníku

Máte doma přeplněný šatník, a přesto máte neustále pocit, že nemáte co na sebe. Nezoufejte! Rozhodně v tom nejste sami. Tento pocit má většina z nás a přitom je tak lehké mít šatník funkční a mít dostatek vhodného oblečení pro jakoukoliv příležitost! Inspirujte se chytrými tipy a triky, které vás překvapí.

1) Třiďte

Už jste někdy slyšeli poučku, že když si koupíte jeden nový kousek oblečení, tak by měl jít jeden starý kousek oblečení z vašeho šatníku ven? Zamyslete se nad tím a zkuste to praktikovat. Nepotřebujete mít ve skříni děravá trička a zaprané spodní prádlo. Udělejte místo novému oblečení a kvalitnímu spodnímu prádlu, které vám padne.

2) Mějte řád

Abyste se v šatníku vyznali a dali mu nějaký řád, tak si sami zvolte, zda budete oblečení skládat podle barev nebo podle jeho typu. Můžete mít komínek triček, komínek kalhot a dalších. Můžete oblečení pověsit na ramínka a spodní prádlo, ponožky, podprsenky a punčochy uložit do zásuvek zvlášť.

3) Rozdělte oblečení

Vhodným krokem je rozdělit oblečení také podle toho, kam jej nosíte. Je dobré mít oddělená trička na ven a trička do práce nebo do města. Stejně tak rozdělte kalhoty a další části šatníku. Vždy budete vědět, kam sáhnout a vaše oblékání tak bude rychlé a pohodlné. Nezapomeňte, že například sportovní podprsenku můžete kombinovat klidně i s elegantními prvky a nosit ji každý den, jak do práce, tak na volnočasové aktivity.

4) Najděte svůj styl

Slaďte svůj šatník do jednoho stylu. Vybírejte šaty, sukně a další kousky oblečení podle toho, jaký styl vám sluší a v čem se cítíte dobře. Mnohonásobně to pak platí u spodního prádla. Není nic horšího než nepadnoucí, vytahané nebo děravé spodní prádlo. Vždy vybírejte například pohodlné bavlněné kalhotky, ve kterých se budete cítit skvěle, a bude to na vás vidět.

5) Pořiďte si základní kousky

Udělejte si seznam základních kousků oblečení, které by ve vašem šatníku neměly chybět. Může jich být přibližně dvacet a nebojte se do nich investovat a pořídit si opravdu kvalitní kousky oblečení. K nim pak můžete kombinovat levnější kousky.

6) V šatníku nesmí chybět

V základním šatníku by neměly chybět malé černé šaty nebo pouzdrová sukně, bílá košile, obyčejné rifle a jednobarevné kalhoty, černá trička a bílá trička, kožená bunda nebo sako, kožená obuv a kabelka, která se hodí ke všemu. Velkou pozornost pak věnujte kvalitnímu a padnoucímu spodnímu prádlu, to doladí váš vzhled k dokonalosti.

Musíte si přečíst