Domů Móda Jak často byste měli obměňovat staré prádlo za nové?

Jak často byste měli obměňovat staré prádlo za nové?

Hrozí vám nebezpečí zánětu, pokud pravidelně neobměňujete svou kolekci spodního prádla?

Je třeba měnit spodní prádlo každých 6 měsíců?

Na internetu můžete narazit na doporučení, že byste měli kupovat nové spodní prádlo každých 6-12 měsíců. Jinak si prý koledujete o vznik infekce nebo zánětu.

Pokud patříte mezi skupinu lidí, která mění své prádlo až když se začne rozpadat, neděste se.

Pokud ho důkladně perete po každém použití, nemusíte se obávat, že vám hrozí nějaké nebezpečí. Ačkoliv určité množství bakterií se na prádle udrží i po praní, není to nutně hazard se zdravím.

Kdy je skutečně třeba spodní prádlo vyměnit?

Větší problém nastává v momentě, kdy se spodní prádlo vytahá, nebo vás naopak začne škrtit.

Například podprsenky po čase začnou ztrácet tvar a neposkytnou tak potřebnou oporu vašim ňadrům. Časem se vám tak mohou začít tvořit strie, zejména pokud máte větší poprsí.

Špatně padnoucí prádlo také může způsobit odřeniny nebo jinak iritovat pokožku.

Pokud tedy vlastníte kusy, které ztratily svou funkčnost, je na čase se jich zbavit.

Při nákupu nového dámského nebo pánského spodního prádla myslete na materiál. Vybírejte trenýrky nebo kalhotky z látky, která je nejen pohodlná, ale také prodyšná. Zabráníte tak zapaření v letních měsících.

Jak správně prát spodní prádlo?

Jestliže své spodní prádlo pravidelně perete na čtyřicítku, nemělo by vám hrozit, že dostanete zánět. Je však dobré jednou za čas pořádně umýt vnitřek pračky, abyste zamezili hromadění bakterií.

Pokud stále máte obavy ze škodlivých mikrobů, přidávejte do praní dezinfekční prostředky. U jemnějšího prádla bude muset stačit praní v rukou nebo jemný cyklus.

Vaše spodní prádlo tedy nemá žádné datum spotřeby a pravidelné praní by vás mělo ochránit před nebezpečím. Až ve chvíli, kdy vám prádlo jednoduše nesedí, je načase ho vyhodit.

Musíte si přečíst