Mezi jedny z velmi důležitých minerálů pro lidské tělo patří bez pochyb hořčík. Svou roli hraje v celé řadě metabolických i jiných biochemických reakcí, takže pokud ho organismus nemá dostatek, mohou se objevovat nejrůznější příznaky, které na tento problém ukazují. Co všechno můžete pozorovat, když nemáte dostatek hořčíku, a jak to udělat, když ho chcete efektivně doplnit? To všechno se dozvíte přímo v tomto článku.

Nedostatek energie, podrážděné nervy i křeče do svalů

Dlouhodobý nedostatek hořčíku se může začít projevovat plíživými příznaky, které se postupně nasčítají. Typicky jde o nedostatek energie až únavu, která je stále přítomná a nemá vyloženě důvod. Kromě toho se objevuje také nervozita, podrážděnost a celková větší dráždivost nervového systému. U více fyzicky aktivních lidí patří mezi časté projevy nedostatku hořčíku křeče do svalů.

Výběr doplňku stravy

Hořčík je obsažený snad v celém těle. Pro jeho efektivní doplnění je potřeba dodržovat zdravý a vyvážený jídelníček. Zároveň je vhodné sáhnout po doplňku stravy. Dobrou volbou může být například Hořčík + B6 v tabletách od výrobce Naturvita. Jde o látky, které se vzájemně doplňují svým působením, takže jejich užívání v rámci jednoho doplňku stravy přináší požadovaný efekt. Užívání se doporučuje především při zvýšené fyzické i psychické námaze, protože tehdy je spotřeba hořčíku v organismus největší.

Nákup na internetové lékárně

A kde seženete hořčík i další doplňky stravy? Výborným zdrojem je specializovaná internetová lékárna s opravdu bohatým sortimentem, kde najdete všechno potřebné. Na Gigalekarna.cz seženete mimo jiné kvalitní doplňky stravy od firmy Naturvita. Samozřejmostí je pestrý výběr z kvalitních produktů, ale i výhodné ceny, díky kterým nákup doplňků stravy tolik nezatíží rodinný rozpočet.