Možná se to bude někomu zdát trochu přitažené za vlasy, ale ano, i muži se naučili využívat služeb estetických chirurgů. A nejsou to jen výjimečné návštěvy těchto odborníků. Ze statistik na internetu se můžeme dozvědět, že ženy jsou samozřejmě díky svojí touze po kráse častějšími klientkami. Dozvíme se ale i to, že muži mohou tvořit až 20 % všech klientů těchto specializovaných pracovišť. Zde totiž dokážou s lidskými těly mnohdy až hotové zázraky. Jaké zákroky muži vyhledávají? Jaké operace patří mezi muži k nejvyhledávanějším? Znáte muže, kteří díky plastice omládli a zlepšili tak svůj vzhled?

Rhinoplastika

Tato plastická operace – operace nosu – patří snad mezi nejčastější operace, které muži podstupují. Vede je k tomu pocit nehezkého nosu, například takzvaný orlí nos neboli skoba. A přes to, že u mužů nebývá většinou vzhled považován za to nejdůležitější, muži se prostě chtějí ve svém těle cítit dobře a být se svým vzhledem spokojení. Na rhinoplastiku se občas muži dostanou i kvůli následkům úrazu nebo autonehody.

Plastika prsou u mužů?

Tak to snad ne! Ale ano, opravdu! Jenže je to ve skutečnosti trochu jinak, než to na první pohled vypadá. Muži, kteří jsou spokojení se svým pohlavím, si svoje prsa samozřejmě upravovat nenechávají. Až na jednu výjimku. Tou výjimkou je gynekomastie. Tento zdravotní problém vzniká zduřením většinou prsní žlázy u mužů a objevuje se následkem hormonálních změn, tedy v pubertě a poté ve starším věku. A v dospělosti se gynekomastie dá kromě ne příliš úspěšné léčby řešit také operativně na klinice plastické chirurgie.

Nechtějí být plešatí!

Ano, plešatost, ustupující kouty a kolečko na temeni hlavy, kde se postupně ztrácejí vlasy. Tyto problémy dříve či později začnou trápit velkou část mužské populace. Roli u počátku řídnutí mužské kštice hraje hladina hormonů, genetické dispozice, životní prostředí a také životní styl a stravovací návyky daného jedince. Pokud však muže řídnutí vlasů trápí, má kromě zkoušení různých preparátů z lékárny a změny životního stylu také možnost využít vyspělých metod estetické medicíny. Nejmodernější roboti dnes totiž dokážou přesunout jednotlivé vlasy včetně kořínků z míst, kde muž má dostatečně hustý vlasový porost, tam, kde kvůli plešatosti chybějí. Jak jednoduché! Tomuto způsobu tleskáme, protože mužům dokonale sluší. Omlazení díky vlasové transplantaci je jasně vidět třeba na italském kuchaři Emanuelle Ridim nebo u módního návrháře s kubánskými kořeny Osmanyho Lafity.

Vrásky nejsou problém!

Ani muži nechtějí vypadat starší, než se cítí. I muži si zaslouží mít mladistvou pleť, která není ozdobena vráskami. Proto i muži navštěvují specializované kliniky, kde proti vráskám umějí úspěšně bojovat. Jaké jsou metody?

  • Lifting pleti, který dokáže napnout pleť na celém obličeji.
  • Chemický peeling, díky kterému se pleť rozjasní, zjemní a opticky omládne.
  • Frakční plazma – díky ní zmizí strie, jizvy, drobnější i hlubší vrásky a pleť vypadá mladší a pružnější.
  • Krevní plazma – aplikace vlastní krevní plazmy dokáže redukovat vrásky a celkově omladit vnitřní i vnější vrstvy pokožky obličeje.
  • Botox – i někteří muži si troufnou na aplikaci botulotoxinu do svého čela nebo kořene nosu. A ono to funguje!

Naše tipy na úpravu vzhledu pro mužskou populaci u odborníků už znáte. Napíšete nám i vy do komentářů svoje způsoby, jak si udržet a neztratit světí a mladistvý vzhled těla i obličeje?