Už jste někdy měli náušnice, které sice baly zlaté, ale byly tak jemné, že byť jste se o ně starali s maximální péčí, stále se křivily a jinak měnily svůj správný původní vzhled? Anebo krásný řetízek ze stříbra, jež byl poměrně drahý, ale za pár měsíců na něm chybělo pár zirkonů?

Tak jako to platí u všeho, při koupi zboží bychom měli vybírat ověřené výrobce a prodejce, ať už se jedná o bižuterii nebo drahé šperky. Vždy je také potřeba mít na zboží tak trochu štěstí. Může se nám totiž stát, že i u výrobce, který má samé výborné hodnocení, se tu a tam najde „vadný“ model. S tím se nic dělat nedá…

Naučte se šperky nosit

Důležité je vědět, jaké jsou na trhu typy šperků, s čím se dají kombinovat, na jaké příležitosti si je můžeme navléknout nebo nasadit. Velmi pomoci nám může v osvětě blog o bižuterii. Tam také zjistíte, že mezi klasickými šperky i bižuterií můžete vybírat v mnoha stylech, barvách, v rozdílném zdobení, i zapínání šperků může být různé.

Kupříkladu hojně zdobené šperky kameny či zirkony, ať už jde o luxusní šperky nebo bižuterii, se hodí vynést na společenské události. Ať už jde o svatbu, důležitou večeři, jdete do divadla nebo třeba na bál.

Dalším typem jsou šperky, které vás vystihují. Třeba řetízek s klavírem, lebkou, nůžkami, kytarou, míčem, štěňátkem… Takové přívěšky se hodí na běžné nošení, ale třeba na pracovním pohovoru nebo obchodní schůzce s důležitým obchodním partnerem mohou působit nepatřičně.

V jednoduchosti je síla

Ideální je mít doma jednoduché, elegantní šperky, které lze nosit takřka stále. Takové jsou třeba šperky Pandora, které jsou líbivé, hodí se k ženám každého věku a o nositelce mohou něco vypovídat.

V každém případě to, jak dlouho vám bude šperk sloužit, není jen o jeho ceně. Jde i o váš přístup a péči o něj.