Domů Volný čas Jakmile jednou vyzkoušíte bezdrátová sluchátka, už nebudete chtít jiná

Jakmile jednou vyzkoušíte bezdrátová sluchátka, už nebudete chtít jiná

Tedy aspoň v případě, že to budou kvalitní sluchátka. Možná už s nějakými máte zkušenost a příliš vás neoslnily. Levnější modely mohou mít krátkou výdrž baterie či špatně držet v uších. Ani jedna z těchto věcí není příjemná a od bezdrátových sluchátek vás může odradit. Ta skutečně dobrá ale opravdu stojí za to!

Sluchátka jsou nezbytným pomocníkem člověka 21. století. Využíváme je v MHD, při sportování, při sledování filmu, když nechceme rušit rodinu či spolubydlící. Ta nejobyčejnější drátová stojí kolem dvou stovek, přesto řada lidí neváhá utratit tisíce za bezdrátová sluchátka. Co na nich vidí?

Bezdrátová sluchátka vám dávají svobodu

Ta svoboda bez drátů je k nezaplacení. Doma, když ležíte v posteli a koukáte na film nebo sedíte u počítače, vás drát od sluchátek příliš neomezuje. Něco jiného však je, když jste venku. V MHD, v posilovně, v lese když běháte. Při pohybu jsou kabely omezující. Nejen kvůli tomu, že vám vede drát, který nevypadá hezky, ale také kvůli tomu, že musíte řešit, kam vlastně dáte telefon. Díky bezdrátovým sluchátkům ho můžete hodit třeba do batohu. Bluetooth má tradičně dosah 10 m. Teoreticky je tedy možné mobil položit doma na stůl, chodit po bytě a poslouchat hudbu, zdi však signál ruší, takže to musíte vyzkoušet.

 

Vyplatí se do bezdrátových sluchátek investovat?

Rozhodně ano. Ta nejlevnější, pokud budete chtít kvalitu, pořídíte asi kolem tisícovky. Tedy aspoň pokud se bavíme o těch, co jsou doopravdy bezdrátová, respektive nejsou spojená kabelem ani mezi sebou. Dražší sluchátka vyjdou i na několik tisíc korun. Příkladem jsou vychvalované Airpods. Za ty si připlatíte, ale získáte celou řadu chytrých funkcí. Mají několik režimů, perfektně drží v uších a jsou velmi elegantní. Na jedno nabití vydrží 5 hodin, což není zrovna moc. Díky nabíjecímu pouzdru se však doba výdrže dá prodloužit na 24 hodin. Apple prý chystá také levnější model, protože 5500 korun za bezdrátová sluchátka je poměrně dost. Tisícovku ale investujte, vyplatí se.

 

Musíte si přečíst