Plesová sezóna je v plném proudu a ženy chtějí být za naprosté hvězdy, proto si vybírají nejen pěkné šaty, nádhernou obuv, ale důležitou roli přikládají také make-upu a účesu. Chcete se stát královnou plesu? Pak je třeba vědět jak na to.

Abyste se nalíčila dokonale, nepotřebujete utrácet za vizážistku, stačí znát pár triků a fíglů. Líčení je třeba sladit se šaty. Pokud jste si vybrali šaty, které jsou barevně prokombinovány, pak se nemusíte bát ani barevného líčení. Máte-li šaty tmavší barvy, pak je ideální kouřové líčení. Kouřové stíny lze zvýraznit ještě černou, nebo tmavě hnědou oční linkou. Na ples si klidně vezměte umělé řasy. Pozor však, abyste měla kvalitní lepidlo, aby nedošlo ke společenskému trapasu.

Na plese se nemusíte bát líčení, které bude mít třpytky. Naopak třpytky se na ples více než hodí. Použít je můžete na dekolt, i oči. Pozor však, abyste to s množstvím třpytek nepřehnala. Dobrou volbou jsou oční stíny se třpytkami od Dermacolu. Podle typu šatů a make-upu volte také šperky. Nekombinujte šperky, které běžné nosíte s těmi, které si vezmete na ples. Všechny šperky, které máte na denní nošení, odložte a na ples si vezměte pouze šperky na tuto příležitost určené. Se zdobením to však nepřehánějte. Nejlepší je mít stejný náhrdelník jako máte náušnice a k nim pak vhodný náramek a prstýnek.

Hodinky si pro tuto příležitost nechte doma, stejně tak jako doma nechte kabelku, ale vyrazte si pouze s psaníčkem, kde budete mít jen to nejnutnější. Při líčení pamatujte, že čím více si nalíčíte oči, tím méně pak naličte rty a naopak, pokud budete mít výrazné rty, pak jen jemně a nenápadně naličte oči. Na ples se ale hodí více první varianta a tou jsou výrazné oči. Co se týká obuvi, tak volte vždy uzavřenou obuv a nezapomeňte na silonové punčochy nejlépe bez vzoru a tělové barvy.